18 czerwca 2016 r.

szachy

8 czerwca 2016 r. w Górnie odbył się Finał XVIII Indywidualnych Szachowych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkół Podstawowych.
Głównym organizatorem był Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie przy współudziale:

• Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie,
  • Urzędu Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim,
  • MGOK,SiR w Sokołowie Małopolskim,
  • Zespołu Szkół w Górnie,
  • Zakładu Mięsnego „ Smak - Górno” w Górnie,
  • KSz SDK-Lotnik Mielec.

Turniej rozegrany został na dystansie 9 rund, tempem 10 min. na zawodnika, systemem szwajcarskim. Wystartowało 185 zawodników. Naszą gminę reprezentowały szkoły: SP Dukla (Mysza Witold), SP Iwla (Fornal Grzegorz, Bożętka Karol, Fornal Adrian, Delimat Martyna, Wierdak Wiktoria i Urbański Hubert) i SP Jasionka (Kowalewski Paweł, Skrzęta Mateusz i Szczurek Patryk).
Rozgrywki odbywały się w czterech grupach:

• grupa A klasy I-III dziewczęta (34 uczestników),
  • grupa B klasy I-III chłopcy (54 uczestników),
  • grupa C klasy IV-VI dziewczęta (30 uczestników),
  • grupa D klasy IV-VI chłopcy (42 uczestników).

Wyniki klas I-III dziewczęta:

1. Gaj Magdalena - LKSz GCKiP Czarna
  2. Tokarz Izabela - KSz Gambit Przeworsk
  3. Uliasz Katarzyna - KKSz Urania Krosno

Delimat Martyna z SP Iwla zajęła 23 miejsce. Bardzo dobre 8 miejsce zajęła reprezentantka LUKS Burzy Rogi.

Wyniki klas I-III chłopcy:

1. Kusiak Mateusz - RzKSz Rzeszów
  2. Tomkiewicz Jakub - UKS SP 1 Brzozów
  3. Zięba Hubert - KSz SDK-Lotnik Mielec

Wyniki zawodników z naszej gminy: Kowalewski Paweł SP Jasionka – 19 miejsce, Fornal Adrian SP Iwla – 25 miejsce, Bożętka Karol SP Iwla – 29 miejsce i Urbański Hubert SP Iwla – 47 miejsce.

Wyniki klas IV-VI dziewczynki:

1. Zygmunt Magdalena - UKS Orlik Rudnik n/Sanem
  2. Mirowska Oliwia - GKSz Hetman Pilzno
  3. Zygmunt Patrycja - UKS Orlik Rudnik n/Sanem

Wierdak Wiktoria z SP Iwla – 27 miejsce.

Wyniki klas IV-VI chłopcy:

1. Bień Hubert - GKSz Hetman Pilzno
  2. Złotek Mikołaj - UKS Orlik Rudnik n/Sanem
  3. Stępniowski Jakub - UKS SP 1 Leżajsk

Wyniki zawodników z naszej gminy: Szczurek Patryk SP Jasionka – 12 miejsce, Fornal Grzegorz SP Iwla – 16 miejsce, Mysza Witold SP Dukla – 25 miejsce i Skrzęta Mateusz SP Jasionka – 34 miejsce.