21 lutego 2013 r.

II Turniej Szachowy
o Mistrzostwo Beskidu Niskiego zakończony!

Szachy

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się dwa turnieje szachowe o Mistrzostwo Beskidu Niskiego.

W turnieju A, który był rozgrywany w Szkole Podstawowej w Iwli, wzięło udział 23 zawodników i zawodniczek z dwóch federacji. Średni ranking turnieju wyniósł 1713. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

W tym roku tytuł Mistrza Beskidu Niskiego wywalczył Patryk Mrozowski zdobywając 8 pkt., drugie miejsce zdobył Marian Lorenc – 7 pkt., a trzecie Adam Składanowski – 7 pkt.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Anna Winter, a najlepszym juniorem Kamil Łopuszański. Normę na II kategorię szachową uzyskał Kamil Szwast reprezentant UKS Rekord Iwla.

Zawody sędziował pan Piotr Fałatowicz. Szczegółowe wyniki, partie i biuletyn turnieju znajdują się na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_5009/

Do turnieju B przystąpiło 14 zawodników. Zawody rozgrywane były w Dukli, systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Ranking średni 1475. Turniej wygrał Kamil Szwast – 8,5 pkt., drugi był Mateusz Jaszczuk – 6,5 pkt., a trzeci Maksymilian Szymko – 6 pkt.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Klimkowska. Zawody sędziował pan Marian Lorenc. Szczegółowe wyniki są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_675/index.html

Wręczenie pucharów, dyplomów, nagród i upominków odbyło się w Szkole Podstawowej w Iwli. Nagrody wręczali dyrektor MOSiR w Dukli pan Michał Szopa, trener KKSz Urania pan Marian Lorenc i prezes UKS Rekord Iwla pan Jerzy Gunia.

Organizatorzy i sponsorzy zawodów: MOSiR Dukla, PBS, PGNiG i UKS Rekord Iwla.