Archiwum 2007/2008 r.

Orły ortografii

12 czerwca 2008 r.
pracujemy w skupieniu

W konkursie przyrodniczo - ortograficznym „Skrzydlaci mieszkańcy podkarpackich lasów” wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych w Dukli, Iwli, Głojsc i Jasionki. Przed przystąpieniem do konkursowych zmagań uczestnicy wysłuchali interesującej prelekcji o ptakach zaprezentowanej przez pana Roberta Nowaka (pracownika Zespołu Parków Krajobrazowych w Krośnie). Stała się ona okazją do ekspresowej powtórki i poszerzenia wiadomości z zakresu ornitologii.

Czytaj dalej...

W poszukiwaniu kwiatu paproci

Laureatki konkursu

Mottem konkursu plastycznego „ Legendarny kwiat paproci” był cytat z baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego: „Od wieków wszystkim wiadomo, a szczególniej starym babusiom, które o tym szeroko a dużo opowiadają wieczorem przy kominie, gdy się na nim drewka jasno palą i wesoło potrzaskują, że nocą św. Jana, która najkrótsza jest w całym roku, kwitnie paproć, a kto jej kwiatuszek znajdzie, urwie i schowa, to wielkie na ziemi szczęście mieć będzie.”

Czytaj dalej...

Europa Języków

Europa języków

Mimo iż rok szkolny dobiegał końca uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Iwli, z wielkim zapałem pracowali do ostatnich dni, przygotowując się do konkursu „Europa Języków”, który odbył się 18 czerwca.

Czytaj dalej...

Międzynarodowy Dzień Teatru

Zdjęcie z przedstawienia.

Święto Teatru ma w naszej szkole wieloletnią tradycję. Każdego roku w marcu szkolna sala przeobraża się scenę, a uczniowie stają się aktorami i widzami. W przygotowaniu scenografii i kostiumów pomagają rodzice dzieci. Premierom szkolnych spektakli towarzyszy magiczny nastrój, niecodzienne emocje i świetna zabawa.

Czytaj dalej...

Leśne inspiracje

Zdjęcie z uroczystości rozdania nagród.

W dniu 20 listopada 2007 r. nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów plastycznych zorganizowanych wspólnie z Nadleśnictwem Dukla. Wiodącymi tematami były: „Jesień w papierowym lesie” – prace wykonane techniką origami oraz „Leśna biżuteria – ozdoby z materiału przyrodniczego”.

Konkursy zorganizowano dla uczniów szkół z terenu Gminy Dukla (Głojsce, Dukla, Iwla, Łęki Dukielskie i Jasionka).

Czytaj dalej...