Archiwum 2008/2009 r.

Tropem leśnych ssaków

5 czerwca 2009 r.
Na planie filmowym

Tegoroczny Konkurs Ortograficzno – Przyrodniczy zorganizowany w naszej szkole pod patronatem Nadleśnictwa Dukla cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych. Swoją wiedzę o ssakach postanowiło sprawdzić 68 uczniów ze szkół w Dukli, Jasionce, Tylawie, Jaśliskach, Równem, Wietrznie, Łękach Dukielskich i Iwli.

Czytaj dalej...

"Mały artysta" wśród nas

1 czerwca 2009 r.
Anesh

1 czerwca 2009 r. w Galerii Krośnieńskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom konkursu plasycznego 10. Wojewódzkiej Wystawy Plastyki Dziecięcej. Wśród nagrodzonych dzieci znalazł się uczeń klasy „0” Anesh Perrissin Fabert, którego prace plastyczne świadczą o jego wielkiej, nieograniczonej wyobraźni i wrażliwości, opowiadają o bogactwie świata widzianego oczami dziecka. Gratulujemy!

„Choć raz w roku jest Święto Matki – mamie co dzień należą się kwiatki…

26 maja 2009 r.
Laurka

26 maja - tego dnia wszystkie dzieci - zarówno te malutkie, jak i te już całkiem dorosłe składają życzenia swoim mamom, obdarowując je kwiatami, laurkami i prezentami. Upominki te są dowodem miłości i wdzięczności za codzienną troskę i trud włożony w ich wychowanie.

W tym wyjątkowym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali specjalnie dla swoich mam okolicznościowy program artystyczny. Przedszkolaki i pierwszoklasiści recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczniowie II klasy zaprezentowali sztukę teatralną pt. „Kopciuszek”, opartą na scenariuszu Jana Brzechwy. Trzecioklasiści grali na dzwonkach i syntezatorze melodie znanych piosenek oraz wcielili się w role członków zespołu „The Beatles” i ich fanek, wykonując znany przebój tej grupy „Love me do”. Po występie dzieci złożyły swoim mamom serdeczne życzenia i wręczyły im upominki.

Zobacz zdjęcia ze spotkania.

„ Kto czyta - wygrywa”

20 maja 2009 r.
Ewa Chotomska

Maj od lat jest miesiącem poświęconym książce. Uczniowie klas II i III wybrali się więc na „Spotkanie z książką”. Swoją wycieczkę rozpoczęli w księgarni, gdzie obejrzeli nowości wydawnicze dla dzieci i dorosłych. Później wybrali się do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Tam dowiedzieli się, na czym polega praca bibliotekarza, zwiedzili wypożyczalnię książek dla dzieci oraz czytelnię. Jednak największą atrakcją tego dnia było pełne humoru, muzyki i poezji spotkanie z autorką książek i piosenek dla dzieci Ewą Chotomską.

Czytaj dalej...

W gronie mistrzów

18 maja 2009 r.
Laureatka

18 maja bieżącego roku w ZSP w Łękach Dukielskich odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny i Humanistyczny dla klas trzecich szkoły podstawowej pod patronatem Burmistrza Gminy Dukla. W Konkursie Humanistycznym naszą szkołę reprezentowali: Marta Bożętka i Tomasz Szwast, natomiast w Konkursie Matematycznym uczestniczyli: Diana Nowak i Damian Torbik.

Największy sukces spośród naszych reprezentantów odniosła Marta Bożętka, która zajęła I miejsce w Konkursie Humanistycznym, zdobywając tym samym tytuł Mistrza.

Serdecznie gratulujemy laureatce!

„ABBA” i „Ich Troje” – nagrodzeni za najlepsze prezentacje

14 maja 2009 r.
Laureaci

II Gminny Konkurs Mini Playback Show, który odbył się 14 maja, cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i wyróżniał się wysokim poziomem prezentacji. Na scenie Ośrodka Kultury w Dukli nasi uczniowie naśladowali swoich ulubionych wykonawców. Trzecioklasiści i gimnazjaliści pojawili się przed publicznością jako: The Beatles, ABBA, Ich Troje, Maryla Rodowicz i Rihanna.

Jury doceniło umiejętności sceniczne naszych reprezentantów, przyznając zespołom ABBAi Ich Troje pierwsze nagrody w II i IV kategorii wiekowej. Przebój SOS grupy ABBA wykonali: Marta Bożętka, Diana Nowak, Grzegorz Moskal i Tomasz Szwast, natomiast Karolina Kasińska, Angelika Pyter i Michał Szymko wcielili się w role członków zespołu Ich Troje, prezentując piosenkę "Powiedz".

Sukcesy naszych wykonawców przysporzyły wszystkim dużo radości i satysfakcji.

Zobacz zdjęcia konkursu.

Odkrywamy tajemnice przyrody Magurskiego Parku Narodowego

8 maja 2009 r.
Logo

Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej, którą odbyły dzieci z klas „0” – III była bardzo dobrą okazją do rozbudzania zainteresowania otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Czytaj dalej...

Przeżywamy Rok św. Pawła

5 maja 2009 r.
Św.Paweł

4 maja 2009 r. uczniowie szkoły podstawowej: Ireneusz Krówka, Konrad Torbik i Ada Bożętka zakwalifikowali się do finału Konkursu Biblijnego o św. Pawle. Organizatorami kwonkursu są: Wydział Nauk Kurii Metropolitarnej w Przemyślu, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu. Patronat honorowy objął
J. E. Arcybiskup Józef Michalik- Przewodniczący Episkopatu Polski.

Pamiętaj o szkole!

28 kwietnia 2009 r.
logo

W trosce o edukację dzieci wyjeżdżających z rodzicami za granicę Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało materiały, które informują rodziców, o co powinni zadbać zanim opuszczą Polskę, by umożliwić swojemu dziecku kontynuowanie nauki poza granicami Kraju. Przypominają także o konieczności podtrzymania kontaktu z polskim językiem i kulturą, co ułatwi dziecku późniejszy powrót do polskiego systemu edukacji.

więcej na stronie www.polska-szkola.pl

Obcojęzyczny projekt wielkanocny

17 kwietnia 2009 r.
Wielkanoc

„Osterhäschen, komm zu mir, komm in unsern Garten! Bring uns Eier, zwei, drei, vier, laß uns nicht lange warten! Leg sie in das grüne Gras, lieber, guter Osterhas!“

Wielkanoc to nie tylko jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa ale to także święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji. Jest to malowanie i święcenie jajek, dzielenie się jajkiem, śniadanie wielkanocne, wielki tydzień, śmigus-dyngus i wiele innych. W różnych częściach świata, regionu, celebrowane są jednak odmienne tradycje wielkanocne. Niektóre z nich możemy zobaczyć na obcojęzycznych projektach wielkanocnych, jakie opisali i przedstawili uczniowie w związku z konkursem zorganizowanym w szkole przez nauczycieli języków obcych.

Czytaj dalej...

"Był taki Polak..."

2 kwietnia 2009 r.
Jan Paweł II

Pod tym hasłem uczniowie ZSP w Iwli wspominali postać naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II w czwartą rocznicę jego śmierci. Mieszkańcy wsi 2 kwietnia w Kościele Parafialnym p. w. Św. Jana Chrzciciela obejrzeli wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony temu wybitnemu Polakowi. Program przygotowała młodzież naszej szkoły.

Informacja dla rodziców sześciolatków

2 kwietnia 2009 r.
baner

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło stronę internetową, na której znajdują się informacje na temat reformy oświaty. Pod adresem www.6latki.men.gov.pl rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli mogą odnaleźć informacje na temat organizacji edukacji wczesnoszkolnej na najbliższe kilka lat. Wybierając rok urodzenia dziecka można zobaczyć, jak będzie wyglądać jego ścieżka edukacji.

Poprzez stronę internetową rodzice i nauczyciele mogą również zadawać pytania. Odpowiedzi udzielać będą eksperci MEN-u, a następnie umieszczać je na stronie www.6latki.men.gov.pl.

W hołdzie Królowej Nauk

30 marca 2009 r.
Laureaci

Bez Niej nie zrobimy udanych zakupów, nie utrzymamy dodatniego salda na koncie bankowym, nie ogrodzimy płotem działki, na której stoi nasz wymarzony dom, i w końcu spóźnimy się na ważne spotkanie. Tylko z Nią możemy odkrywać tajemnice liczb, sekrety figur, śledzić logiczne wywody, ustalać prawdopodobieństwo wygranej w „Lotto”.

Aby udowodnić twierdzenie, że przyjaźń zawarta z Królową Nauk może się okazać w przyszłości bardzo wartościową inwestycją, 19 marca 2009 r. zorganizowaliśmy szkolne Święto Matematyki. Podczas imprezy staraliśmy się przedstawić nieco inne oblicze Królowej Nauk, a tym samym wykazać, że matematyka to nie tylko nudne zadanie, jak sądzą niektórzy uczniowie, ale wręcz przeciwnie – fascynująca przygoda i dobra zabawa.

Czytaj dalej...

Niniejszym ogłaszamy, że wiosna już nadeszła!

20 marca 2009 r.
Spacer nad rzekę

Wrzucimy do wody
niedobrą boginię,
niech prędko do morza
zła zima popłynie!

Czytaj dalej...

Dramat lat 80-tych

13 marca 2009 r.
plakat

W dniu 12.03.2009 r. uczniowie ZSP w Iwli obejrzeli film Rafała Wilczyńskiego „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Ta największa polska produkcja roku 2009 przybliżyła młodzieży nie tylko samą postać księdza Jerzego Popiełuszki, ale też tło historyczne, kluczowe wydarzenia lat 80, m.in. strajki Sierpnia 80, stan wojenny. Duże wrażenie wywarła na uczniach obsada aktorska i kreacja Adama Woronowicza odtwarzającego rolę księdza Jerzego. Gorącą atmosferę okresu lat 80 podkreśliły liczne sceny masowe i autentyczni uczestnicy wydarzeń. Obraz ukazał uczniom w pełni i bardzo wiernie tak ważny etap naszej historii.

Walentynkowa wyprawa do krainy zakochanych

26 lutego 2009 r.
walentynki

Taki tytuł nosiła impreza, która odbyła się w naszej szkole w piątek 20 lutego. Był to montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów kl. II i III gimnazjum oraz kl. III szkoły podstawowej.

Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursu „Sezam” oraz Konkursu na Kartkę Walentynkową z Życzeniami w Języku Obcym. Laureaci, z rąk dyrektora szkoły, otrzymali nagrody oraz dyplomy. Niezwykle oczekiwaną częścią imprezy, na którą czekali wszyscy uczniowie było ogłoszenie wyników głosowania na „najmilszą koleżankę” i „najmilszego kolegę” w szkole.

Czytaj dalej...

Gratulujemy sukcesu!

25 lutego 2009 r.
dyplom

24 lutego 2009 r. uczennice gimnazjum Karolina Woźniak, Patrycja Woźniak i Kinga Czupińska wzięły udział w półfinale IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku poświęcona była Słudze Bożemu ks. Jerzemu Popiełuszce.

Kinga Czupińska zajęła II miejsce i będzie reprezentować szkołę w finale, który odbędzie się w Przemyślu.

Konkurs na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

18 lutego 2009 r.
walentynka

„I love you”, „Ich liebe Dich” to najbardziej popularne słowa jakie można było przeczytać na obcojęzycznych kartkach walentynkowych, które uczniowie ZSP w Iwli wykonali w związku z konkursem zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych. Przedmiotem konkursu było wykonanie kartki walentynkowej w j. angielskim lub j. niemieckim.

Czytaj dalej...

Brawa dla laureatów „SEZAMU”!

17 lutego 2009 r.
logo

Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów w ogólnopolskich zmaganiach konkursowych z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki.

Tytuły laureatów konkursu humanistycznego zdobyli Marta Bożętka i Tomasz Szwast, zajmując III miejsce w kraju. Wyróżnienia uzyskali: Konrad Torbik (8 miejsce), Izabela Szwast (14 miejsce), Aleksandra Janas (15 miejsce) w konkursie anglistycznym , Justyna Dubiel (9 miejsce), Diana Nowak (11 miejsce) w konkursie humanistycznym oraz Hubert Szwast (15 miejsce) w konkursie matematycznym.
Na szczególne gratulacje zasłużyli uczniowie klasy II, którzy rozwiązywali testy przeznaczone dla trzecioklasistów.
Pozostali uczestnicy także zajęli dobre lokaty w skali krajowej, co obrazują dane zamieszczone w tabelach rankingowych.

Zobacz tabele rankingowe. Obejrzyj też zdjęcia z uroczystości rozdania nagród.

Ferie w szkole

16 lutego 2009 r.
Kurs tańca

Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z szerokiego wachlarza zajęć przygotowanych przez nauczycieli.

Jedną z atrakcyjnych form spędzenia wolnego czasu okazały się warsztaty tańca nowoczesnego. Prowadzone były przez uczennicę szkoły tańca „Shock mode” Weronikę Tłuściak, która podczas zajęć opowiadała o technikach tańca nowoczesnego, szkole do której uczęszcza oraz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Oczywiście główną częścią warsztatów była nauka elementów dwóch tańców hip-hop i broadway jazz. Uczennice naszej szkoły okazały się bardzo chętne do pracy i mimo dużego wysiłku opanowały elementy pokazywane przez Weronikę. Na koniec spotkania prowadząca wykonała pokaz tańca modern jazz w swojej choreografii ułożonej do piosenki Vanessy Carlton „Wanted”. Warsztaty przyniosły ogromną satysfakcję zarówno prowadzącej jak i ich uczestnikom, a przede wszystkim zapewniły dobrą zabawę.

Zobacz zdjęcia.

Zimowy bal

29 stycznia 2009 r.
zabawa

Okres karnawału jest szczególną okazją do radosnych zabaw, przebierania się w kostiumy bajkowych i filmowych postaci, odkrywania niezwykłych zakątków świata fantazji. Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie tematycznego balu w specjalnie udekorowanej scenerii.

Czytaj dalej...

Najmłodsi dziękują swoim Babciom i Dziadkom

26 stycznia 2009 r.
inscenizacja

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodziliśmy w naszej klasie bardzo uroczyście. Był to czas pełen wzruszeń i radości, a uśmiechnięte twarze i pełne miłości spojrzenia to najlepszy dowód na to, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Czytaj dalej...

Spotkanie opłatkowe w Domu Ludowym w Iwli

24 stycznia 2009 r.
inscenizacja

W sobotę 24 stycznia w tutejszym domu ludowym spotkali się na tradycyjnym "Opłatku" mieszkańcy wsi. Imprezę uświetnili uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali na tę okazję jasełka pt "Spełniło się słowo".

Ciekawe podróże

13 grudnia 2009 r.
mapa Indii

12. 01. 2009 r. w ZSP w Iwli zostało zorganizowane spotkanie z podróżnikiem
T. Budziochem, który w sposób interesujący przybliżył uczniom klas IV - VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum, historię, kulturę i tradycję Indii. Swoimi barwnymi opowieściami o Azji zachęcał dzieci i młodzież do nauki geografii, języków obcych
oraz korzystania z informacji zamieszczanych w Internecie.

Konkurs Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego

20 grudnia 2008 r.
Praca konkursowa

Tuż przed przerwą świąteczną, tj.19 grudnia, odbył się Konkurs Piosenki i Wiersza Obcojęzycznego o Tematyce Bożonarodzeniowej. Cieszył się on wielką popularnością wśród młodzieży szkoły podstawowej i gimnazjum, ponieważ zaprezentowano aż 56 utworów. Wykonane one zostały w dwóch językach obcych; angielskim i niemieckim. Były to zarówno utwory, które wszyscy doskonale znamy z radia czy telewizji, oraz te których uczniowie uczyli się na lekcjach języków obcych.

Czytaj dalej...

„Sezamowe” łamigłówki

19 grudnia 2008 r.
logo

W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych „SEZAM” organizowanych przez Szkolną Akademię Wiedzy. Konkursy te są przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pragnących sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę zdobywaną na lekcjach. Zgodnie z ustalonym przez organizatora terminarzem konkursy z poszczególnych przedmiotów odbywały się
w dniach: 15 grudnia (humanistyczny), 16 grudnia (matematyczny), 17 grudnia (anglistyczny), 18 grudnia (przyrodniczy).

Czytaj dalej...

Spełniło się słowo

18 grudnia 2008 r.
jasełka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. 18 grudnia 2008r. w ZSP w Iwli odbyły się jasełka pt. „Spełniło się słowo”.
Już miesiąc wcześniej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęli przygotowania do tej uroczystości. Pod kierunkiem swoich nauczycieli wykonali scenografię i zadbali o oprawę muzyczną.

Czytaj dalej...

W świątecznym nastroju

17 grudnia 2008 r.
warsztaty

Motywem przewodnim wystawy „W świątecznym nastroju”, zorganizowanej w Zespole Szkół Publicznych w Iwli w dniach 16 – 17 grudnia 2008 r. przez panią Małgorzatę Szczurek, były dekoracje i kartki świąteczne nawiązujące do tradycji Świat Bożego Narodzenia. Ideą tej ekspozycji było rozwijanie kreatywności, wyobraźni i umiejętności artystycznych uczniów oraz inspiracja do tworzenia stylowej aranżacji domowych pomieszczeń.

Czytaj dalej...

Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech i Wielkiej Brytanii

9 grudnia 2008 r.
laureaci konkursu

Dnia 28 listopada w Zespole Szkół Publicznych w Iwli odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy
o Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jego celem było zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych oraz rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy
i korzystania z różnych źródeł informacji.

Czytaj dalej...

Historia/Badania/Pamięć

5 grudnia 2008 r.
logo

5 grudnia 2008 r. w ZSP w Iwli zostało zorganizowane spotkanie z p.Maciejem Rędzińskim pracownikiem IPN w Rzeszowie.
Na spotkaniu tym uczniowie klas: VI szkoły podstawowej i I, II i III gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z działalnością IPN oraz pogłębienia swojej wiedzy historycznej na temat: "Najmłodsi bohaterowie Powstania Warszawskiego 1 VIII - 2 X 1944 r."

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz ujawnia wiele informacji z życia Jana Pawła II

plakat

W dniu 1. XII. 2008 r. młodzież ZSP w Iwli miała okazję obejrzeć w dukielskim kinie film pt. "Świadectwo". Jest to ekranizacja książki pod tym samym tytułem, wydanej w 2007 r., będącej zapisem rozmów kardynała S. Dziwisza z włoskim dziennikarzem i watykanistą Gian Franco Svidercoschim.

Czytaj dalej...

Konkurs Fotografii Przyrodniczej Magurskiego Parku Narodowego
„Co w trawie piszczy – czyli łąka i jej mieszkańcy”

1 grudnia 2008 r.
jaszczurka

W maju 2008 r. zostały przekazane uczniom Gimnazjum w Iwli informacje dotyczące konkursu. Celem konkursu było uwiecznienie w obiektywie aparatu fotograficznego fascynującego świata przyrodniczego.

Czytaj dalej...

Szkolne potyczki warcabowe

20 listopada 2008 r.
warcaby

W listopadzie bieżącego roku w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Turnieju Warcabowego. W zawodach brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum podzieleni na kategorie wiekowe. Turniej poprzedziły intensywne treningi pod okiem nauczycieli, w towarzystwie kolegów oraz w gronie rodzinnym.

Czytaj dalej...

Sztuka układania jesiennych bukietów

18 listopada 2008 r.
Ikebana

W konkursie plastycznym „Jesienny bukiet – kompozycja przestrzenna” brały udział dzieci i młodzież ze szkół w gminie Dukla (ZSP w Dukli, ZSP w Wietrznie i ZSP w Iwli). Konkurs, którego wyniki ogłoszono w dniu 18 listopada 2008 roku, został zorganizowany przez Nadleśnictwo Dukla i ZSP w Iwli.

Czytaj dalej...

Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!

11 listopada 2008 r.
Akademia

Polsko! Nie jesteś ty już niewolnicą!
Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem,
Na którym z lochu, co był twą stolicą
Lat sto, swym własnym dźwignęłaś się duchem.

Czytaj dalej...

Sztuka, która bawi i wzrusza

8 listopada 2008 r.
Ania

W dniu 7. 11.2008 r. uczniowie ZSP w Iwli obejrzeli spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza"
w reżyserii Jana Szurmieja. Sztuka była wystawiona w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przez aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Inscenizacja bardzo spodobała się dzieciom, tym bardziej, że miała formę musicalu.
Ta uniwersalna opowieść o uczuciach ludzkich zachwycała również piękną choreografią
i muzyką, do której tekst napisał Maciej Wojtyszko. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie, więc urzeczeni spektaklem byli nie tylko uczniowie szkoły podstawowej,
ale również gimnazjaliści.

Zobacz zdjęcia z przedstawienia

Mistrzowie Scrabble

26 października 2008 r.
Liczy się każde słowo

Gra Scrabble, wymyślona przez amerykańskiego architekta Alfreda Moshera Butts’a
w 1933 roku, zdobywa coraz więcej zwolenników wśród uczniów naszej szkoły.
Należy ona do tych gier umysłowych, które na każdym etapie zaawansowania dają graczom satysfakcję, dostarczają emocji związanych z rywalizacją, a jednocześnie pogłębiają i utrwalają znajomość ojczystego języka. Okazją do sprawdzenia umiejętności szybkiego układania słów był I Szkolny Turniej Scrabble.

Czytaj dalej...

Odkrywamy tajemnice lasu

23 października 2008 r.
Europejski Tydzień Leśny

Jak z małego nasionka wyrasta olbrzymie drzewo? Czym różni się jodła od modrzewia? Ile lat ma najstarszy w Polsce wiąz? Dlaczego dzik ryje pod dębem? Co je kornik na śniadanie?

Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły mogli uzyskać podczas wizyty w Leśnym Ośrodku Nasiennym w Równem, gdzie zostali zaproszeni przez pracowników Nadleśnictwa Dukla w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Leśnego.

Czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2008 r.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom

"Nauczyciel wie wszystko, a jak nie wie, to potrafi udawać, że wszystko wie."

To hasło stanowiło myśl przewodnią akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
a zarazem nazwę programu dydaktyczno – wychowawczego promowanego podczas okolicznościowych „warsztatów” dla nauczycieli naszej szkoły prowadzonych przez „ekspertów” i „prezenterów” z klasy III.

Czytaj dalej...

Pomóżmy Ziemi!

20 września 2008 r.
apel

Jak co roku w Zespole Szkół w Iwli organizowane są różnorodne akcje, przedstawienia
i prelekcje ekologiczne, których celem jest budowanie świadomości ekologicznej
oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj dalej...

Szanowny Panie Dyrektorze!

1 września 2008 r.
Pierwsza konferencja

Niech praca z nami nie będzie orką na ugorze.
Niech w szkole przyjaźń i uśmiech gości,
A każdy dzień daje wiele radości.
Niech każdy uczeń jak pszczółka będzie
I jak najlepsze oceny zdobędzie.
Niech każdy nauczyciel z pasją pracuje
I stawia jak najmniej dwójek.
A Panu, żeby jak najlepiej tu się pracowało
I każde życzenie zawsze się spełniało.