Archiwum 2009/2010

Bieszczadzkie atrakcje

15 czerwca 2010 r.
Miniatura cerkwi

Dnia 14 czerwca 2010 roku uczniowie klas V i VI wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady. Na trasie znalazły się m. in. Myczkowce, gdzie dzieci zwiedziły zoo oraz Centrum Kultury Ekumenicznej z makietami cerkwi i kościołów Podkarpacia. Szczególną uwagę przyciągnęła miniatura świątyni w Chyrowej należąca do naszej parafii. Dużym zainteresowaniem cieszył się też ogród biblijny. Tu dzieci mogły zobaczyć m. in. Tablice Mojżesza i grób Pana Jezusa. Ogród upiększały rośliny sprowadzone z Bliskiego Wschodu. Kolejną atrakcją wycieczki była Solina i rejs statkiem po Zalewie Solińskim. W drodze powrotnej było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy. Na koniec uczniowie zwiedzili Klasztor Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Zobaczyli tam izbę pamięci poświęconą Prymasowi Tysiąclecia Stefanowi Wyszyńskiemu, który był internowany w Komańczy w latach 1955-56. Pomodlili się też pod figurą Matki Boskiej Leśnej. Wszyscy pełni wrażeń z uśmiechem na twarzach wrócili do domów. (zdjęcie: P. Szechyński)

Gazetkowy konkurs rozstrzygnięty

8 czerwca 2010 r.
Gazetka

Samorząd Szkolny zorganizował i przeprowadził w miesiącu maju Konkurs na Najciekawszą Gazetkę Klasową. Uczniowie mieli do dyspozycji tablicę korkową w swojej klasie oraz własną wyobraźnię. Przedstawiciele Samorządu podczas oceniania, wzięli pod uwagę tematykę oraz pomysłowość wykonanych prac. Mogliśmy oglądać wakacyjne pocztówki, zabawne zdjęcia oraz dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. Niektóre klasy poruszały tematy profilaktyczne, a inne prezentowały ostatnie wydarzenia z Polski. Najciekawszą okazała się jednak gazetka uczniów klasy III gimnazjum, którzy przedstawili za pomocą zdjęć 10 lat, które spędzili razem w murach naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy już za rok a zwycięzcom bardzo gratulujemy.

I miejsce: klasa III Gimnazjum
II miejsce: klasa I Gimnazjum
III miejsce: klasa IV Szkoła Podstawowa

Zobacz więcej zdjęć.

Mini piłka nożna szóstek

21 maja 2010 r.
Szóstki

Już po raz kolejny byliśmy organizatorem eliminacyjnych zawodów w mini piłce nożnej szóstek szkół podstawowych z terenu gminy Dukla. W turnieju wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły: Równe, Iwla, Dukla, Jasionka, Łęki Dukielskie i Tylawa. Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny:

Łęki Dukielskie – I miejsce
Równe – II miejsce
Jasionka – III miejsce
Iwla – IV miejsce

Naszą szkołę reprezentowali:

Jakub Skoczeń, Janusz Rykała, Damian Torbik, Tomasz Szwast, Grzegorz Moskal, Konrad Torbik, Krystian Kwasek, Patryk Bek, Kamil Szwast, Kamil Sysak, Damian Krówka i Marcin Szymański.

Zobacz więcej zdjęć.

Zgłębiali wiedzę o wielkich Polakach

30 kwietnia 2010 r.
Edmund Bojanowski

Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo jak też sukcesy uczniów w Olimpiadach o Wielkich Polakach. W tym roku (2009/2010) była to już dziesiąta olimpiada z tego cyklu. Poświęcona została – założycielowi Zgromadzenia Sióstr Służebniczek – błogosławionemu Edmundowi Bojanowskiemu. W półfinale tej olimpiady w Archiprezbiteriacie Krośnieńskim – uczennice klasy II gimnazjum – Klaudia Szwast, zajęła drugie miejsce, a Kinga Czupińska piąte. Obydwie uczestniczyły w finale tej olimpiady, który odbył się 7 kwietna 2010 roku w Starej Wsi.

Duży sukces odniosły też w konkursie o Św. Józefie Sebastianie Pelczarze gimnazjalistki z klasy I. Aleksandra Janas zajęła piąte miejsce, a Izabela Szwast dziesiąte. Ponadto Aleksandra Janas otrzymała nagrodę za najwyżej sklasyfikowaną najmłodszą uczestniczkę konkursu. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Patrycja Woźniak, uczennica klasy III gimnazjum, jest finalistką na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym: „Papież Słowianin – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Czasach i Osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II” w roku szkolnym 2009/2010

Konkurs „ ZWYCZAJE WIELKANOCNE NA ŚWIECIE”

25 kwietnia 2010 r.
Praca konkursowa

Co kraj to obyczaj. Ta stara prawda w pełni dochodzi do głosu także podczas Wielkanocy. Każdy kraj świętuje ją na swój sposób i wszyscy robią to z wielką radością.

Jak barwne i urozmaicone są zwyczaje Wielkiej Nocy na całym świecie, starali się przedstawić uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy konkursu” Zwyczaje wielkanocne na świecie” przedstawili prace wykonane dowolną techniką i opisane w wybranym przez siebie języku obcym.

Czytaj dalej...

W piątą rocznicę śmierci

19 kwietnia 2010 r.
Jan Paweł II

W dniu 19 kwietnia 2010 roku uczniowie ZSP w Iwli uczcili V rocznicę śmierci papieża – Polaka Jana Pawła II. Gimnazjaliści, pod kierunkiem swoich nauczycieli, przygotowali montaż słowno – muzyczny. Nie zabrakło słynnej „Barki” i strof poezji naszego papieża.

W tym roku szczególnego wymiaru nabrały przytoczone słowa Jana Pawła II „Gdy będzie wam trudno, (…), niech wasza myśl biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać trudności”.

Pierwszy sukces

21 kwietnia 2010 r.
logo

W całej Polsce rozpoczęła się rekrutacja do tegorocznej XII edycji ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup. W rundzie eliminacyjnej drużyna naszej szkoły pokonała gości z Gimnazjum w Kątach wynikiem 5:1 i awansowała do następnej rundy rozgrywek.

Czytaj dalej...

Pamięci pomordowanych

10 kwietnia 2010 r.
Pomnik w Lesie Katyńskim

Uczniowie ZSP w Iwli 9 kwietnia 2010 r. uczestniczyli w akademii poświęconej 70- tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Gimnazjaliści zaprezentowali wiersze poświęcone pomordowanym. Wszyscy też wysłuchali pieśni i obejrzeli film dokumentalny upamiętniający wydarzenia z 1940 roku.

W poszukiwaniu młodych talentów

28 marca 2010 r.
BankoMat

Matematyka to nie tylko rachunki. To także wiedza przydatna na co dzień. Wielu uczniów zastanawia się, czy zdobywanie umiejętności matematycznych może być inwestycją przynoszącą zyski. Takich wątpliwości nie mieli uczestnicy pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego BankoMat zorganizowanego w naszej szkole pod patronatem Banku PKO BP Oddział w Dukli.

Czytaj dalej...

Kartka walentynkowa

19 marca 2010 r.
Na lodowisku

Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową z życzeniami w języku obcym został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział ponad 30 osób ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Prace były pomysłowe, ciekawe i kolorowe. Spośród wszystkich kartek jury wyłoniło najlepsze, a autorom przyznało miejsca oraz nagrody.

Czytaj dalej...

Tak zaczynali mistrzowie sportu

12 lutego 2010 r.
Na lodowisku

Zajęcia sportowe w naszej szkole cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Tym razem miłośnicy jazdy na łyżwach mogli wypróbować swoich sił na lodowisku MOSiR-u w Krośnie. Niektórzy, stawiając pierwsze niepewne kroki, próbowali walczyć z grawitacją, inni doskonalili swoje umiejętności pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Zmagania młodych łyżwiarzy ze swoimi słabościami i niedoskonałościami jak też widoczne postępy w nauce dowodzą tego, że nie był to czas stracony.

Zobacz adeptów łyżwiarstwa naszej szkoły.

Najsympatyczniejszy i najsympatyczniejsza !!!

11 lutego 2010 r.
Obrazek

Z okazji Walentynek Samorząd Szkolny zorganizował Konkurs na Najsympatyczniejszego Ucznia i Uczennicę w naszej szkole. Został on przeprowadzony w dniu 11 lutego w formie tajnego głosowania. Każdy (uczeń, nauczyciel) mógł oddać jeden głos na swojego dowolnie wybranego kandydata w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zebrali, przeliczyli głosy, a następnie ogłosili wyniki podczas szkolnej dyskoteki walentynkowej.

Najwięcej głosów zebrał Marcin Moskal (kl. II) oraz Karolina Szymańska (kl. III), zwyciężając w gimnazjum. Zaszczytne miano najsympatyczniejszego w szkole podstawowej przypadło uczniowi Jakubowi Skoczeniowi (kl. V) oraz najsympatyczniejszej Marcie Bożętce (kl. IV). Serdecznie gratulujemy !!!

Walentynki 2010 !!!

30 października 2009 r.
Przedstawienie

„Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże, ani całusy małe, duże
Ale miłość- kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze. ”

„Zanim pójdę” Happysad

Wszyscy znają i pamiętają popularny program rozrywkowy pt. „Randka w ciemno”. Kolejny odcinek odbył się w naszej szkole. Wzięło w nim udział cztery dziewczyny i czterech chłopców, którzy próbowali zawrócić w głowie wybierającym...

Czytaj dalej...

Wielki Bal Księżniczek i Rycerzy 2010

29 stycznia 2010 r.
Zabawa choinkowa

Tegoroczny sezon karnawałowy w naszej szkole rozpoczął się Wielkim Balem Księżniczek i Rycerzy. Wszyscy goście przebrani w pomysłowe stroje zjawili się punktualnie.
Księżniczki w wytwornych sukniach zaprojektowanych przez dobre wróżki prezentowały się wspaniale. W tradycyjnym stroju zjawił się najmłodszy rycerz Norbert.

Czytaj dalej...

Gimnazjada w Piłce Siatkowej

10 stycznia 2010 r.
Gimnazjada

9 stycznia 2010 roku uczennice naszego Gimnazjum brały udział w Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej organizowanej przez Zespół Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich. Nasze siatkarki dzielnie stawiły czoła swoim rywalkom i ostatecznie zdobyły II miejsce.

Czytaj dalej...

Dwujęzyczny Projekt Bożonarodzeniowy

10 stycznia 2010 r.
Projekt

Boże Narodzenie to czas magiczny, na który każdy z nas z niecierpliwością czeka. Czas dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, ubierania choinki… Jednak w każdym kraju święta te obchodzone są inaczej. Bardzo często nie jesteśmy tych różnic świadomi, dlatego w tym roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wykonali dwujęzyczne projekty, które prezentowały tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach, nie tylko europejskich.

Czytaj dalej...

Konkurs Kolędy Obcojęzycznej

5 stycznia 2010 r.
Konkurs

Tradycyjnie jak co roku w grudniu, odbywała się w naszej szkole III edycja Konkursu Kolędy Obcojęzycznej zorganizowana przez nauczycieli języków obcych. Jej celem było nie tylko propagowanie kolęd anglo- i niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży, przybliżenie kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych różnych krajów ale przede wszystkim zachęcenie do nauki języków obcych.

Konkurs obejmował wszystkie kategorie wiekowe i rozpoczął się od wspólnego śpiewania m.in. słynnego utworu „Last Christmas”.

Czytaj dalej...

„A światłość w ciemności świeci”

23 grudnia 2009 r.

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny, przepełniony tajemnicą narodzenia Bożego Dzieciątka.
Ten okres to szczególny czas także dla najmłodszych.

22. 12. 2009 r. uczniowie ZSP w Iwli, oczekując narodzenia Zbawiciela, przygotowali, jak co roku, szkolne jasełka. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie klasy V i VI. Przedstawienie zatytułowane było „A światłość w ciemności świeci”. Po obejrzeniu spektaklu wszyscy udali się do klas, by razem z wychowawcami i kolegami podzielić się opłatkiem i skosztować przygotowanych przez rodziców przepysznych, tradycyjnych dań wigilijnych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się pierogi, gołąbki, barszcz z uszkami. Młodzież ZSP uświetniła również swoimi jasełkami wiejski „Opłatek” zorganizowany przez KGW w Iwli.

„AIDS nie zna granic”

2 grudnia 2009 r.
Laureaci konkursu

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest pierwszego grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. To również czas solidarności z ludźmi zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS. W tym dniu na całym świecie, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV /AIDS. Uczestnicy na znak solidarności z chorymi przypinają czerwoną wstążkę.

W tym roku Starostwo Powiatowe oraz Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie po raz pierwszy zorganizowały POWIATOWY KONKURS WIEDZY O AIDS PT. "AIDS NIE ZNA GRANIC" W KATEGORII - PREZENTACJA MULTIMEDIALNA .

Zobacz nagrodzoną prezentację

Wszystkie dzieci czekają na Mikołaja

7 grudnia 2009 r.
mikołajki

Według legendy święty Mikołaj był biskupem z Miry słynącym z cudów, pobożności i wrażliwości na ludzką krzywdę. Współczesny Mikołaj częściej kojarzy się dzieciom z mieszkańcem dalekiej Laponii przemierzającym świat w saniach zaprzężonych w renifery niż z pierwotnym wizerunkiem utrwalonym w wierzeniach naszych przodków. Od wieków, mimo różnych wyobrażeń postaci tego Świętego, jedno pozostaje niezmienne – wiara w niezwykłą moc spełniania przez niego dziecięcych pragnień i marzeń.

Kiedy święty Mikołaj zjawi się w naszej szkole? To pytanie w dniu 7 grudnia nurtowało najmłodszych uczniów od samego rana.

Czytaj dalej...

I Szkolne Zawody Mikołajkowe w Piłce Ręcznej

7 grudnia 2009 r.
Zawody

Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, która w naszej szkole cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw potrzebom i inicjatywie uczniów, 7 grudnia odbyły się I Szkolne Zawody Mikołajkowe w Piłce Ręcznej.

Czytaj dalej...

Dziękuję! Nie palę!

30 listopada 2009 r.
drużyna

Krośnieński Festiwal Sportu i Zdrowia, w którym 23 listopada brali udział uczniowie naszego Gimnazjum, organizowany od sześciu lat przez Stowarzyszenie Troski o Dzieci i Młodzież im. Ks. B. Markiewicza, jest imprezą cykliczną, opartą na koncepcji prof. Macieja Demela polegającej na łączeniu sportu z profilaktyką zdrowotną. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był negatywny wpływ palenia tytoniu na organizm człowieka.
Hasło „Dziękuję! Nie palę!” zostało pomyślane jako asertywna odpowiedź na propozycję zapalenia papierosa często kierowaną pod adresem młodych ludzi.

Podczas Festiwalu gimnazjaliści testowali swoją sprawność fizyczną na torze lekkoatletycznym, w sztafetach szybkościowych i zwinnościowych.

Czytaj dalej...

Śpiewać każdy może! :)

20 listopada 2009 r.
Konkurs

Pod takim tytułem odbył się 12 listopada Szkolny Konkurs Karaoke w Zespole Szkół Publicznych w Iwli.

Konkurs zorganizowany przez Samorząd Szkolny oraz nauczycieli języków obcych cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej. Największe polskie przeboje można było usłyszeć w wykonaniu uczniów zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum.

Czytaj dalej...

Świętujemy 91. rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada 2009 r.
Akademia

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów nieba…
Tęskno mi, Panie…

Cyprian Kamil Norwid

Takie przejmujące słowa pisał Norwid, kiedy przebywał na emigracji w Nowym Jorku i tęsknił za utraconą Ojczyzną. Recytacją tego nostalgicznego wiersza rozpoczął się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas I i II gimnazjum z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Młodzież wcieliła się w role uczniów germanizowanych szkół oraz żołnierzy idących walczyć o wolność. W inscenizację wplecione zostały pieśni patriotyczne ("Rota", "Pierwsza Brygada"). Przedstawienie to miało na celu przypomnienie widzom historii odzyskania niepodległości oraz zwrócenie uwagi na kultywowanie tradycji patriotycznych.

Zobacz zdjęcia z akademii.

"Pozwól mi"

30 października 2009 r.
Przedstawienie

Pozwól mi spróbować jeszcze raz.
Niepewność mą wyleczyć, wyleczyć mi.
Za pychę i kłamstwa, za me nałogi,
Za wszystko co związane z tym.
Te świństwa duże i małe, za mą niewiarę,
Rozgrzesz mnie, no rozgrzesz mnie!

Dżem „ Modlitwa ”

Słowa tej piosenki wplatały się w przedstawienie teatralne na podstawie książki pt.: „Pamiętnik narkomanki”, jakie mogli zobaczyć nasi uczniowie w Szkole Muzycznej w Krośnie.

Czytaj dalej...

Dzień bez jedynek i szóstek

14 października 2009 r.
Składamy podziękowania

Dzień Edukacji Narodowej, nazywany powszechnie Dniem Nauczyciela, jest inny niż pozostałe dni roku szkolnego. W tym dniu uczniowie nie martwią się jedynkami, a nauczyciele cieszą się, że nie muszą stawiać żadnych stopni. Wszyscy patrzą na siebie z życzliwością, zapominają o przykrościach i nieporozumieniach towarzyszących życiu w szkolnych murach, marząc o tym, by takie radosne chwile nie przemijały zbyt szybko.
14 października jest też okazją do podziękowań i życzeń. Mogą być wyrażone patetycznie albo z przymrużeniem oka. Najważniejsze, żeby były szczere.

Czytaj dalej...

Obcojęzyczne Dyktando Ortograficzne

13 października 2009 r.
Laureaci konkursu

Od 2001 roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Europa może się poszczycić niezwykłym bogactwem językowym, gdyż posiada 23 języki urzędowe, a na jej terytorium istnieje ponad 60 lokalnych wspólnot posługujących się językami regionalnymi lub językami mniejszości.

Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany Obcojęzyczny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie, w dwóch kategoriach wiekowych ( szkoła podstawowa oraz gimnazjum), przystąpili do dyktanda w języku angielskim oraz języku niemieckim. Najlepsi otrzymali tytuł Mistrza Ortografii Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego oraz dyplomy wraz z nagrodami rzeczowymi.

Czytaj dalej...

Biwak we Wrocance

23 września 2009 r.
Spotkanie z p. Izabelą Zatorską

21 września po zakończeniu lekcji uczniowie klas V i VI udali się na biwak do Wrocanki. Dzieci spędziły popołudnie grając w piłkę, a wieczorem odpoczywały przy wspólnym ognisku. Prawdziwą atrakcją dla uczestników biwaku była wizyta u pani Izabeli Zatorskiej – mistrzyni Europy i świata w biegach górskich, która ciekawie opowiadała o swojej karierze sportowej.

Czytaj dalej...

Pamięci poległym

16 września 2009 r.
Panorama

16 września 2009 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami udali się pod pomnik na Wzgórze 534, by złożyć hołd bohaterom Operacji Karpacko - Dukielskiej. Po odczytaniu referatu na temat walk toczących się tu w roku 1944 dzieci i młodzież złożyli wieniec i zapalili znicze.

Zaczynamy nowy rok szkolny 2009/2010

1 września 2009 r.
Pasowanie

1 września 2009 r. odbyła się w naszej szkole inauguracja nowego roku szkolnego.
W tym dniu również przyjęliśmy do grona naszych uczniów dwunastu pierwszoklasistów. Inscenizacja, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, przekonała wszystkich obecnych, że uczniowie klasy I będą godnie reprezentować naszą szkołę. Po uroczystym ślubowaniu, aktu pasowania dokonał Dyrektor szkoły.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i wielu miłych chwil spędzonych w naszej szkole.

Archiwum 2008/2009 r.

Archiwum 2007/2008 r.