Archiwum 2010/2011

Gminna Liga Szachowa

19 czerwca 2011 r.
Szachy

Klasyfikacja ogólna po 2 turniejach Gminnej Ligi Szachowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli 2011-06-17

Sprawdź wyniki

Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemiecko- i Anglojęzycznych

10 czerwca 2011 r.
Flagi

Uczniowie klas gimnazjalnych mogli w tym roku sprawdzić swoja wiedzę na temat krajów niemiecko- i anglojęzycznych podczas szkolnego konkursu zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych. Pytania konkursowe dotyczyły realioznastwa, tzn. że uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą geografii, historii, kultury, polityki i obyczajów państw niemieckiego i angielskiego obszaru językowego.

Czytaj dalej...
30 maja 2011 r.

Ze świata szachistów

Szachy

Śmiało można powiedzieć, że liczba amatorów królewskiej gry w naszej szkole rośnie z dnia na dzień. Pod czujnym okiem entuzjastów szachów – pana Jerzego Guni i ks. Andrzeja Kuzio uczniowie naszej szkoły zgłębiają arkana tej dyscypliny sportu, a jednocześnie uczą się przewidywania, logicznego myślenia i sportowego współzawodnictwa.
28 maja ministranci z parafii Św. Jana Chrzciciela w Iwli mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w turnieju szachowym o mistrzostwo Archidiecezji Przemyskiej w Urzejowicach.

Czytaj dalej...

Dla Ciebie Mamo!

27 maja 2011 r.
Akademia

26 maja dzieci z klas 0- III uczciły Dzień Matki zapraszając do szkoły swoje mamy na tę uroczystość. Z tej okazji przygotowały bogatą część artystyczną. Mamy mogły zobaczyć przedstawienie pt. „Zagubiona żabka”. W wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej.

Czytaj dalej...

Wyniki Gminnej Ligii Szachowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla Turniej nr 1

21 maja 2011 r.
Szachy Sprawdź wyniki
24 maja 2011 r.

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

Konkurs Zobacz szczegóły

3 Maja

5 maja 2011 r.
Akademia

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja miały w naszej szkole w tym roku inny przebieg niż zawsze. Tradycyjnie został odśpiewany przez wszystkich hymn Polski. Uczennica klasy III gimnazjum Patrycja Kordyś przygotowała prezentację multimedialną i przedstawiła w niej najważniejsze informacje dotyczące uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz dziejów Rzeczypospolitej Szlacheckiej w II połowie XVIII wieku.

Czytaj dalej...

Konkurs przyrodniczo - ortograficzny

15 kwietnia 2011 r.
Sowa

Nadleśnictwo Dukla i Zespół Szkół Publicznych w Iwli zapraszają uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dukla do wzięcia udziału w Konkursie Przyrodniczo-Ortograficznym "Drapieżniki z podkarpackich lasów".

Regulamin konkursu

W przyszłości ich wiedza zaprocentuje

25 marca 2011 r.
Bankomat

II edycja Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego "Bankomat" już za nami.
W tym roku gościliśmy również gimnazjalistów. Ogółem w konkursie wzięło udział 37 uczniów z sześciu szkół. Uczestnicy turnieju, wyłonieni uprzednio w szkolnych eliminacjach, wykazali się nie tylko umiejętnościami matematycznymi, ale również podstawową wiedzą z zakresu bankowości i ekonomii.

Czytaj dalej...

Konkurs na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

13 lutego 2011r.
Walentynka

V edycja Szkolnego Konkursu na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową już za nami.
Jak co roku cieszył się on wielką popularnością zarówno wśród uczniów szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Przedmiotem konkursu, zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych, było wykonanie kartki walentynkowej z życzeniami w języku angielskim lub jezyku niemieckim.

Czytaj dalej...

„Im więcej, tym lepiej”

13 lutego 2011r.
Zakrętki

Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na szczytny cel charytatywny...

Czytaj dalej...

Gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej

10 lutego 2011 r.
Gimnazjada

9 i 10 lutego bieżącego roku w hali sportowej MOSiR w Dukli odbyła się Gminna Gimnazjada w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 5 gimnazjów. Sportowe pojedynki zakończyły się dużym sukcesem naszych gimnazjalistek, które pokonały reprezentacje z Łęk Dukielskich, Równego i Jasionki, a uległy jedynie drużynie dukielskiego gimnazjum.

Czytaj dalej...

II edycja Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego "Bankomat"

3 stycznia 2011 r.
Bankomat

W bieżącym roku szkolnym konkurs będzie przygotowany w trzech kategoriach wiekowych: klasy III-IV, V-VI oraz I-III gimnazjum.

Regulamin konkursu
Zadania z ub. roku kategoria III-IV
Zadania z ub. roku kategoria V-VI

Trochę historii

16 listopada 2010 r.
Akademia

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały bardzo uroczysty charakter. 15 listopada cała społeczność szkolna wzięła udział w akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum. W zwięzły sposób ukazali nam przełomowe daty z historii naszej Ojczyzny. Uroczystość uświetniły także wzruszająco wykonane pieśni patriotyczne. Była to wspaniała lekcja historii dla każdego z nas.

Zobacz zdjęcia z akademii.

„Co kraj, to obyczaj”

9 listopada 2010 r.
Mapa

Uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w realizacji projektu językowego pt.: „Co kraj, to obyczaj”, który odbywał w się w naszej szkole dzięki dotacji, jaką otrzymało Stowarzyszenie Rozwoju Szkoły w Iwli "Perfectus". Uczniowie w dwuosobowych grupach przygotowywali prezentację multimedialną na temat wybranego przez siebie kraju, należącego do Unii Europejskiej. Każda prezentacja była wykonana w dwóch językach obcych: j. angielskim oraz j. niemieckim.

Czytaj dalej...

Rok Chopinowski 2010

20 października 2010 r.
Fryderyk Chopin

Dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina i ogłoszony z tej okazji Rok Chopinowski to wyjątkowa okazja, by opowiedzieć dzieciom o życiu i twórczości Wielkiego Polaka. W tym celu uczniowie klas 0-III obejrzeli i wysłuchali koncert słowno – muzyczny „Mały Chopin” przygotowany przez uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie. Wycieczka do Krosna była również okazją do zwiedzenia krośnieńskiej Starówki.

Otrzęsiny 2010

12 października 2010 r.
Aquapark

Tradycją w szkołach gimnazjalnych stał się "chrzest” klas pierwszych. W naszej szkole nie tylko gimnazjaliści, ale i czwartoklasiści przeszli chrzest bojowy i mogą teraz śmiało powiedzieć "pierwsze koty za płoty". Myślą przewodnią "Otrzęsin” było przejście "pierwszaków” przez trudny gąszcz fizycznych i intelektualnych zadań, aby stać się nareszcie "prawdziwym uczniem”.

Czytaj dalej...

Dwa dni w Krempnej i Kotani

24 września 2010 r.
Krępna

Końcem września uczniowie klas gimnazjalnych byli na dwudniowej wycieczce w Krempnej i Kotani. Zwiedzanie rozpoczęli od obejrzenia wystawy w Muzeum Przyrodniczym w Krempnej. Wędrując 8-kilometrowym szlakiem zobaczyli cmentarz z I wojny światowej, tragiczną pamiątkę z II wojny światowej jaką jest mogiła 1250 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 roku na przełęczy Hałbów, a także zabytki architektury sakralnej stylu zachodnio-łemkowskiego – cerkwie w Krempnej i Kotani. Wieczór spędzili wesoło, śpiewając piosenki przy ognisku.

Zobacz zdjęcia z wycieczki.

Wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia

16 września 2010 r.
Aquapark

Ledwie zaczął się nowy rok szkolny, a wielu naszych uczniów miało możliwość spędzić dzień w jednym z największych w Polsce aquaparków. Była to nie lada gratka dla amatorów wodnego szaleństwa. Duże baseny, zjeżdżalnie, fontanny, dzikie źródła i wiele innych atrakcji zapewniły uczestnikom wycieczki wspaniałą i zdrową zabawę. Świetnej rozrywki i  dostarczył uczniom również film , który obejrzeli w wielkoformatowym trójwymiarowym kinie. Wszyscy, choć zmęczeni, lecz pełni wrażeń wrócili do swoich domów.

Zobacz więcej zdjęć.

Inauguracja nowego roku szkolnego 20010/2011

1 września 2010 r.
Inauguracja

Przed nami kolejny rok szkolny. Stajemy u jego progu z nowymi siłami, nadziejami i oczekiwaniami. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzę spokojnej pracy, sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań, a uczniom wytrwałości w nauce.

Archiwum 2009/2010 r.

Archiwum 2008/2009 r.

Archiwum 2007/2008 r.