Archiwum 2011/2012

15 czerwca 2012 r.
Konkurs

Wyniki

Obcojęzycznego Konkursu Przysłów w Języku Angielskim
i Języku Niemieckim

Czytaj więcej...

1 czerwca 2012 r.
Bankomat

Wyniki Konkursu Przyrodniczo – Ortograficznego
Rośliny chronione z podkarpackich lasów

Czytaj więcej...

27 maja 2012 r.

Najlepsze u mamy jest to, że ją mamy

laurka

Święto Mam, nazywane Dniem Matki, obchodzone jest w wielu krajach świata, najczęściej w drugą niedzielę maja. W Indonezji mamy przyjmują życzenia tuż przed Bożym Narodzeniem, w Tajlandii w dniu urodzin królowej (obecnie 12 sierpnia), natomiast w Polsce 26 maja.
Dzieci obdarowują wówczas swoje mamy laurkami, kwiatami i drobnymi upominkami. I niezmiennie obiecują, że już zawsze będą grzeczne.
Najmłodsi uczniowie naszej uczcili to niezwykłe Święto, przygotowując dla swoich Ukochanych Mam program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i życzenia. Po występie podarowały swoim najdroższym mamom własnoręcznie wykonane prezenty.

19 kwietnia 2012 r.

„Wiedzieli na bank”

Bankomat

Do III edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego BankoMat, organizowanego pod patronatem Banku PKO BP, zgłosiło się 25 uczniów szkól podstawowych reprezentujących szkoły w: Tylawie, Równem, Dukli, Łękach Dukielskich, Wietrznie i Iwli.

Czytaj więcej...

15 kwietnia 2012 r.
Projekt

Wyniki Obcojęzycznego Projektu WielkanocnegoCzytaj więcej...
15 marca 2012 r.

III turniej II Gminnej Ligi Szachowej

Szachy

14 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się III turniej II Gminnej Ligi Szachowej. Zawody były rozgrywane systemem "szwajcarskim". Zwycięzcą został Kamil Szwast, drugie miejsce zajął Konrad Torbik, a trzecie miejsce Dawid Zygmunt. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Zobacz wyniki III turnieju
Zobacz wyniki klasyfikacji ogólnej
Zapisy

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwli zaprasza dzieci w wieku 4,5 i 6 lat zamieszkałe w Iwli, Chyrowej i sąsiednich miejscowościach do udziału w zajęciach edukacyjnych w oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2012/2013

Czytaj więcej...

1 marca 2012 r.

I Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej

Konkurs

„I love you”, „Ich liebe Dich” to słowa, jakie najczęściej można było przeczytać na obcojęzycznych kartkach walentynkowych, które wykonali uczniowie z siedmiu szkół (Dukli, Równego, Wietrzna, Tylawy, Głojsc, Łęk Dukielskich i Iwli) na I Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej, jaki zorganizowali nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej w Iwli. Przedmiotem konkursu było wykonanie kartki walentynkowej i napisanie samodzielnie tekstu życzeń w j. angielskim lub j. niemieckim.

Czytaj więcej...

1 marca 2012 r.

II turniej II Gminnej Ligi Szachowej

Szachy

28.02.2012. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się II turniej II Gminnej Ligi Szachowej. Zawody były rozgrywane systemem "szwajcarskim". Zwycięzcą został Kamil Szwast, drugie miejsce zajął Damian Torbik, a trzecie miejsce Patryk Bek. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.

Zobacz wyniki 2 turnieju
Zobacz wyniki klasyfikacji ogólnej
13 lutego 2012 r.

III zjazd I Amatorskiej Podkarpackiej Ligi Szachowej Juniorów

Szachy

W niedzielę 12 lutego w Gimnazjum nr 4 w Krośnie odbył się III zjazd I Amatorskiej Podkarpackiej Ligi Szachowej Juniorów. W zjeździe uczestniczyli szachiści z UKS Rekord Iwla. Po jednym meczu zremisowanym, jednym zwycięstwie i jednej porażce w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 9 miejscu. W lidze startowało 32 drużyny.

Zobacz wyniki

12 lutego 2012 r.

Turnieje o Mistrzostwo Beskidu Niskiego

Szachy

W drugim tygodniu ferii zimowych w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli po raz pierwszy gościli uczestnicy dwóch turniejów szachowych. Turnieje zostały rozegrane o Mistrzostwo Beskidu Niskiego.

Pierwszy turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Każdy z uczestników, szachistów posiadających III kategorię szachową lub wyższe, dysponował godziną na rozegranie partii. W turnieju wzięło udział szesnastu zawodników z czterech klubów: KKSz Urania Krosno, GKSz Hetman Pilzno, Stowarzyszenie Nasz Rymanów i UKS Rekord Iwla.

Zobacz wyniki

26 stycznia 2012 r.

W karnawałowym rytmie

Szachy

W dniu 25 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala korekcyjna udekorowana serpentynami i balonikami zamieniła się w salę balową. Przedszkolaki, uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej zaprezentowali się w niezwykłych, bajkowych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, rycerze, cyganka, wróżki, czarodzieje i wiele innych fantastycznych postaci. Wszyscy bawili się wesoło w rytmie dyskotekowych i dziecięcych przebojów. Po zabawie dzieci w radosnych nastrojach wróciły do domów.

23 stycznia 2012 r.

Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi

Laurka

Kto wysłucha, doradzi, pocieszy, jak nikt na świecie? Tylko babcia! To ona zawsze wie, w której szufladzie zgubił się szalik. I robi najlepsze pod słońcem pierogi…
Dziadek potrafi naprawić skrzypiące drzwi, sprawdzi, gdzie ma napęd samochodzik i powie, kiedy poleciał w kosmos pierwszy człowiek.
Wnuki często korzystają z cennych rad Dziadków i zachwycają się niepowtarzalnym smakiem potraw przyrządzanych przez Babcie, a swoją wdzięczność i miłość wyrażają przeważnie w Dniu Babci i Dziadka. Wspólne świętowanie z tej okazji odbyło się w naszej szkole 20 stycznia. Uroczystość przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz przedszkolaki. W programie znalazły się wiersze, piosenki, teatrzyk kukiełkowy, wersje instrumentalne znanych utworów muzycznych i tańce ze wstążkami.
Babcie i dziadkowie z dumą podziwiali występy swoich pociech. Niejednemu z nich kręciły się w oczach łzy wzruszenia.
Po części artystycznej wnuczęta złożyły im życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły ich na słodki poczęstunek.
Dołączając się do życzeń dzieci, wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat.

20 stycznia 2012 r.

Wiersze pod choinkę

Do udziału w Konkursie Recytatorskim „Wiersze pod choinkę” zaproszone zostały dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej. Zgłosiło się 20 przedszkolaków, 3 uczennice z klasy pierwszej i 4 trzecioklasistów.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Arleta Urbańska, Joanna Czarnawska i Tomasz Szwast pod przewodnictwem pani Katarzyny Nowak. Jurorzy z zainteresowaniem wysłuchali dziecięcych interpretacji wierszy i stanęli przed trudnym wyborem, bowiem wszyscy uczestnicy dobrze opanowali teksty poetyckie i deklamowali je z zaangażowaniem i przejęciem.

Jury przyznało 15 równorzędnych wyróżnień specjalnych. Każdy laureat otrzymał dyplom i nagrodę książkową, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.

13 stycznia 2012 r.

OBCOJĘZYCZNY PROJEKT BOŻONARODZENIOWY

flagi

Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to przeżycie religijne i rodzinne. Od wieków chrześcijanie na całym świecie w różnorodny sposób obchodzą święta Bożego Narodzenia. Choinka jest znana niemal wszędzie, a jej zwyczaj wywodzi się z Niemiec. Najsłynniejszą kolędę „Cicha noc” przetłumaczono na 175 języków, najpiękniejsze szopki są podobno we Włoszech, a we Francji jada się podczas Wigilii ostrygi. Te oraz inne zwyczaje uczniowie naszej szkoły prezentowali na projektach, jakie przygotowali na Konkurs Obcojęzycznych Projektów Dwujęzycznych.

Czytaj więcej...

10 stycznia 2012 r.

Konkurs Bożonarodzeniowej Kolędy Obcojęzycznej

Konkurs

Tradycyjnie jak co roku w grudniu, w naszej szkole odbył się Konkurs Kolędy i Wiersza Obcojęzycznego zorganizowany przez nauczycieli j. obcych. To już kolejna edycja tego lubianego przez uczniów konkursu, którego celem było nie tylko propagowanie kolęd anglo-i niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży, przybliżenie kultury oraz zwyczajów bożonarodzeniowych obcych krajów ale przede wszystkim zachęcenie do nauki języków obcych.

Czytaj więcej...

3 stycznia 2012 r.

Wiersze pod choinkę

Zima

Szkoła Podstawowa w Iwli i Stowarzyszenie Rozwoju Szkoły w Iwli "Perfectus" zapraszają wszystkie dzieci w wieku 3 - 10 lat do udziału w Otwartym Konkursie Recytatorskim pt. „Wiersze pod choinkę”

Regulamin konkursu
6 grudnia 2011 r.

Grzecznym dzieciom dał prezenty

Wystawa

Święty Mikołaj, Father Christmas, Mikulas, Santa Claus…

Na całym świecie jest oczekiwany z ogromną niecierpliwością. Do niektórych dzieci przychodzi przez komin, wrzuca prezenty do skarpet, innym cichutko wsuwa podarunki pod poduszkę, kiedy śpią. A rozrabiakom rozdaje brzozowe rózgi. Trudno go zobaczyć, tak bardzo się spieszy, by zdążyć na czas do wszystkich dzieci. Ma wielu zaufanych pomocników, którzy noszą jego imię.
W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, jeden z nich pojawił się w naszej szkole. Został serdecznie powitany wierszami i piosenkami w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas.

Czytaj więcej...

6 grudnia 2011 r.

Mikołajkowy Turniej Szachowy 2011

Szachy

6 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zawody były rozgrywane systemem "szwajcarskim". Zwycięzcą został Damian Torbik, uczeń klasy VI naszej szkoły. Nagrody wręczał Dyrektor Banku PKO Oddział w Dukli pan Jarosław Kubit i dyrektor MOSiR-u pan Michał Szopa. Głównym organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Rekord".

Zobacz wyniki
27 listopada 2011 r.

Wszystkim jest potrzebny miś

Wystawa

Czy można wyobrazić sobie życie bez misia? Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na te maskotki nie przemija. Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które przypada 25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w 2002 roku i od tego czasu jest on okazją do wspólnej zabawy. Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły też uczcili to święto. Swoje ukochane przytulanki ustawili na wystawie wśród książeczek i czasopism poświęconych sławnym i mniej znanym miśkom. W tak przygotowanej scenerii odbyły się zabawy, w których królowały pluszaki. Były tańce z misiami, konkursy zręcznościowe, zabawy ruchowe do melodii znanych „misiowych” piosenek oraz słodkie żelki i lizaki.
Obchody tego święta były „misiowo” udane.

Zobacz zdjęcia w galerii
22 listopada 2011 r.

Występy naszych uczniów w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Konkurs

W Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły – duet: Marta Bożętka i Diana Nowak z klasy VI oraz kwartet w składzie: Iwona Twardzik, Sara Woźniak, Grzegorz Fornal i Paweł Gumienny z klasy I. Diana i Marta wystąpiły z piosenką Die Ferien sind vorbei, a pierwszoklasiści zaśpiewali If you’re happy. Nie do końca przemyślany przez organizatorów sposób tworzenia kategorii konkursowych, mimo że zapowiedziany w regulaminie, sprawił, że nasze grupy wokalne musiały rywalizować z zespołami z gimnazjów i liceów. Konkurencyjne zespoły okazały się lepsze. Nasi reprezentanci nie zdobyli uznania jury. Jedyną nagrodą był aplauz publiczności.
Dziękujemy im za występ.

18 listopada 2011 r.

Ze świata szachistów cd.

Szachy

Klasyfikacja ogólna po 5 turniejach Gminnej Ligi Szachowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli 2011-11-18

Zobacz wyniki
9listopada 2011 r.
Szachy

Komunikat organizacyjny
Mikołajkowy Turniej Szachowy Dukla 2011

Czytaj więcej...
3 listopada 2011 r.
Zakrętki

„ Im więcej, tym lepiej”

Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole po raz drugi zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na szczytny cel charytatywny

Czytaj więcej...
29 października 2011 r.

Sukces szachistów

Szachy

W trwających Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych nasza drużyna awansowała do etapu rejonowego. W Gimnazjum w Zręcinie odbył się etap powiatowy w szachach drużynowych. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny. Po 2 remisach i jednym zwycięstwie nasza drużyna zajęła II miejsce. Skład drużyny: Damian Torbik, Damian Krówka, Grzegorz Moskal i Diana Nowak.


Etap gminny – I miejsce

Etap powiatowy – II miejsce

Gratulujemy sukcesu i czekamy z niecierpliwością na kolejną dobrą grę.

Zobacz zdjęcia z zawodów.
26 października 2011 r.

Ze świata szachistów cd.

Szachy

Klasyfikacja ogólna po 4 turniejach Gminnej Ligi Szachowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli 2011-10-26

Zobacz wyniki

„Bez znajomości języków obcych
człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.”

Antoni Czechow

20 października 2011 r.
Laureaci

W związku z Dniem Języków Obcych, w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny z języka angielskiego i niemieckiego. Jego celem było popularyzowanie wśród młodzieży zasad poprawnej pisowni w j. obcym oraz umożliwienie uczniom sprawdzenia własnych umiejętności.

Brali w nim udział uczniowie z klas V i VI.

czytaj więcej...
14 października 2011 r.

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Róże

Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone uroczyście nie tylko w Polsce, ale również w wielu państwach świata. W naszym kraju jest to nie tylko dzień świąteczny dla pedagogów bezpośrednio zaangażowanych w edukację dzieci i młodzieży, ale także dla innych osób związanych z oświatą.

Na uroczystość z tej okazji zostali zaproszeni emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły. Program artystyczny przygotowali najmłodsi.

czytaj więcej...

Ze świata szachistów

23 września 2011 r.
Szachy

Wyniki Gminnej Ligi Szachowej o Puchar Burmistrza Gminy Dukla Turniej nr 2 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli 2011-09-23

Sprawdź wyniki

Witaj, pierwsza klaso!

1 września 2011 r.
Pasowanie

Uroczystość rozpoczęcia roku w naszej szkole od kilku lat połączona jest z przyjęciem pierwszoklasistów do grona uczniów. Akt pasowania, nawiązujący do dawnych tradycji rycerskich, to chwila , w której każdy przedszkolak przemienia się w ucznia. Tegoroczni bohaterowie uroczystości pasowania na ucznia bez trudu pokonali tremę, odważnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Ich występ został nagrodzony przez widzów brawami. Gdy umilkły oklaski, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

Czytaj dalej...

Inauguracja nowego roku szkolnego 2011/2012

1 września 2011 r.
Inauguracja

Nowy rok szkolny przyniósł nam wiele zmian. Od 1 września Zespół Szkół Publicznych w Iwli przestał istnieć. Od tego dnia w naszym budynku funkcjonują dwie oddzielne szkoły: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Karpacko - Dukielskiej oraz Gimnazjum. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom życzę spokojnej, pełnej sukcesów pracy, a uczniom wytrwałości w nauce.

Nowy rok szkolny to trzeci rok reformy w szkołach. Od 1 września nie tylko w przedszkolach, I i II klasach szkół podstawowych oraz I i II klasach gimnazjów, ale także w III klasach szkół podstawowych i III klasach gimnazjów, obowiązywać będzie nowa podstawa programowa nauczania.

Czytaj dalej...

Archiwum 2010/2011 r.

Archiwum 2009/2010 r.

Archiwum 2008/2009 r.

Archiwum 2007/2008 r.