Archiwum 2013/2014

Adres nowej strony internetowej Szkoły Podstawowej w Iwli

www.spiwla.szkolnastrona.pl
konkurs

Wyprawka szkolna 2014

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r. będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej...

Czytaj więcejWniosek o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników w roku szkolnym 2014/2015 - do pobrania


19 czerwca 2014 r.
konkurs

Opracuj projekt maskotki i wygraj tysiąc złotych!

Rozpoczął się ogólnopolski konkurs na projekt maskotki dla firmy przewozowej Marcel. Autor najlepszej propozycji otrzyma nagrodę główną w kwocie 1000 PLN oraz podwójny bilet na dowolną trasę realizowaną przez przewoźnika. Konkurs trwa na platformie crowdsourcingowej sprinet.pl.

Czytaj więcej


Zobacz plakat konkursu

12 czerwca 2014 r.
Konkurs

Szkolne grzybobranie – od teorii do praktyki

Spacery po lesie poszukiwaniu grzybów są głęboko zakorzenione w polskiej tradycji. Choć pierwsze grzyby pojawiają się w leśnych zagajnikach przeważnie w czerwcu, prawdziwy wysyp przypada na jesienne dni. Zanim więc wyruszymy na wyprawę w poszukiwaniu tych cennych darów runa leśnego, trzeba dobrze poznać gatunki grzybów i nauczyć się je rozróżniać.

Konkurs Przyrodniczo – Ortograficzny „Grzyby z podkarpackich lasów”, zorganizowany wspólnie z Nadleśnictwem Dukla, był pierwszym krokiem na drodze od teorii do praktyki. Wzięli w nim udział uczniowie z: Równego, Jasionki, Wietrzna, Tylawy, Dukli i Iwli. Oprócz testu sprawdzającego znajomość gatunków grzybów, wiedzę o ich budowie, występowaniu, zasadach zbierania, uczestnicy musieli rozwiązać zagadki, czy znalezione przez nich na szkolnym korytarzu grzyby (przedstawione na zdjęciach), ukryte w różnych miejscach, są jadalne, czy trujące. Pocieszający jest fakt, że zanotowaliśmy tylko jedną pomyłkę. Przygotowaliśmy też smakowite muchomorki z jajek i pomidorów. Nie znalazły jednak amatorów.

Wyniki Konkursu Przyrodniczo – Ortograficznego „Grzyby z podkarpackich lasów”

Wyniki Konkursu Plastyczno – Literackiego „Przygody z grzybami” – wykonanie komiksu

3 czerwca 2014 r.
Przegląd talentów

Co ważniejsze dla sukcesu, talent czy pracowitość ?
A co ważniejsze w rowerze, przednie czy tylne koło?

2 czerwca w Gimnazjum w Iwli odbył się Pierwszy Szkolny Przegląd Talentów, który został zorganizowany z okazji nadania naszej szkole zaszczytnego tytułu „Szkoły Odkrywców Talentów”. Na scenie kilkudziesięciu młodych artystów prezentowało swoje niezwykłe umiejętności. Wśród nich muzycy, tancerze, piosenkarze, kabareciarze, sportowcy, recytatorzy, kucharze i wielu innych utalentowanych młodych ludzi.

Czytaj więcej


28 maja 2014 r.
Dzień Mamy

Dla mamy piosenki, dla mamy …

Te słowa znanej piosenki wraz z życzeniami i samodzielnie wykonanymi upominkami zadedykowali swoim Mamom z okazji ich święta najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uroczystą akademię, która odbyła się 26 maja, uświetniły wiersze, przedstawienia teatralne i montaże słowno – muzyczne przygotowane przez uczniów poszczególnych klas.
Owację publiczności wywołały wiersze i piosenki w wykonaniu przedszkolaków i pierwszoklasistów. Uznanie Mam wzbudziła sztuka pt. „Czerwony Kapturek” zaprezentowana przez uczniów II klasy. Uśmiechy na twarzach zaproszonych gości pojawiały się wielokrotnie podczas humorystycznych scenek opartych na motywach znanych baśniach przedstawionych przez trzecioklasistów.
Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Występy dzieci sprawiły mamom wiele radości.

Galeria zdjęć
20 maja 2014 r.
laureat

Najlepszy z najlepszych

Najlepsi trzecioklasiści ze szkół podstawowych w naszej gminie rywalizowali w dniu 15 maja w Łękach Dukielskich o tytuł Mistrza Matematycznego i Mistrza Humanistycznego podczas XIII edycji tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Iwona Twardzik, Sara Woźniak, Grzegorz Fornal i Paweł Gumienny. Tytuł Mistrza Matematycznego zdobył Grzegorz Fornal. Pozostali uczestnicy turniejów też świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem zadań konkursowych.

28 kwietnia 2014 r.
Konkurs

Trójnarodowy konkurs szkolny 2014

Stowarzyszenie i projekt eEducation Masterplan Grand méchant loup | Böser Wolf otwiera dla zainteresowanych szkół i uczniów projekt: Podróż w czasie – Europa za 100 lat.

Szczegóły konkursu

27 kwietnia 2014 r.
Konkurs

„Sfotografuj wolność”

W związku z nadchodzącym Dniem Niemieckim, który odbędzie się w naszej szkole 10 czerwca, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Sfotografuj wolność”.

Szczegóły konkursu

23 kwietnia 2014 r.
Konkurs

Szkolny Przegląd Talentów

Jeśli potrafisz tańczyć, śpiewać, żonglować, grać na gitarze lub masz inne talenty, weź udział w Szkolnym Przeglądzie Talentów!

Regulamin konkursu

Plakat konkursu

Zapisy do klasy I

6 kwietnia 2014 r.
zapisy

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Iwli ogłasza nabór dzieci do klasy pierwszej
na rok szkolny 2014/2015.

Od 1 września 2014 r., obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci siedmioletnie-urodzone w 2007 roku oraz dzieci sześcioletnie- urodzone w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 (karta zapisu do pobrania).
Na wniosek rodzica, dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r., czyli od 1 lipca do 31 grudnia mogą również uczęszczać do klasy pierwszej.
Dzieci urodzone w drugiej połowie 2008 r., czyli od 1 lipca do 31 grudnia, rozpoczną spełnianie obowiązku szkolnego od 1 września 2015 r. wraz ze wszystkimi dziećmi sześcioletnimi urodzonymi w 2009 r.
Rodziców lub prawnych opiekunów prosimy o zgłaszanie się do dyrektora szkoły.
Dodatkowe informacje dotyczące zapisów do klasy I pod nr telefonu 13 43 30 003.

Karta zapisu dziecka do pierwszej klasy - do pobrania

Zapisy do oddziału przedszkolnego

18 marca 2014 r.
przedszkole

Szkoła Podstawowa w Iwli prowadzi zapisy do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/2015.

Zobacz szczegóły

6 marca 2014 r.
walentynka

Wyniki III Gminnego Konkursu Obcojęzycznej
Kartki Walentynkowej

Na kolejną już III edycję Gminnego Konkursu Kartek Walentynkowych, organizowanych przez nauczycieli j. obcych w Szkole Podstawowej w Iwli wpłynęło ponad 100 prac w trzech kategoriach wiekowych. Również tym razem dzieci i młodzież zaskoczyła jury swoją pomysłowością i oryginalnością wykonanych prac oraz zdolnościami plastyczno-językowymi.
Jury wzięło pod uwagę różnorodność technik nadesłanych kartek, wkład pracy, samodzielność, staranność oraz przede wszystkim poprawność gramatyczną zaprezentowanych tekstów obcojęzycznych. Nagrodzonym oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną przekazane bezpośrednio do opiekunów laureatów.
Nauczycielom, którzy zmotywowali swoich uczniów do udziału w konkursie, serdecznie dziękujemy. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok oraz do obejrzenia nadesłanych kartek.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA ( I-III )

I miejsce: Karolina Piróg kl. II ZS nr 1 Dukla
II miejsce: Magdalena Aszklar kl. II ZS nr 1 Dukla
III miejsce: Kamila Laskowska kl. II SP Głojsce
wyróżnienia: Iga Urban kl. II ZS nr 1 Dukla i Paweł Gumienny kl. III SP Iwla

II KATEGORIA: SZKOŁA PODSTAWOWA ( IV-VI )

I miejsce: Aleksandra Belczyk kl. ZS nr 1 Dukla
II miejsce: Natalia Woźniak kl. VI SP Iwla
III miejsce: Gabriela Dembiczak kl. VI SP Wietrzno
wyróżnienia: Julia Woźniak kl. VI SP Głojsce i Wiktoria Pelczar kl. VI ZSP Równe

nauczyciele języków obcych: Justyna Walczak i Magdalena Szczęch

Galeria zdjęć
28 lutego 2014 r.
elektrosmieci

Czym jest zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE)?

Pod pojęciem elektrośmieci rozumie się zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny określany skrótem ZSEE. Do tej grupy należą, m.in. nieużywane, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, żelazka, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory i sprzęt audio i inne.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera się w 10 kategoriach...

Czytaj więcej...

Zobacz jak możesz pozbyć się elektrośmieci

12 lutego 2014 r.
konkurs

Zmieniaj nawyki – nie klimat!

Konkurs "Aktywni dla klimatu" jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie.

Naszą szkołę reprezentuje zespół „Zielony patrol”, czyli Kasia Dubiel, Julia Kluk, Natalia Woźniak, Maciek Szwast i Norbert Urbański. Zapraszamy do współpracy z nimi, szczególnie podczas zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego, której szczegóły poznacie wkrótce.

11 lutego 2014 r.
Konkurs

Gminny Konkurs na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa uczestnika konkursu

18 stycznia 2014 r.
Konkurs

Dwujęzyczny Projekt Bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie to czas magiczny, na który każdy z nas z niecierpliwością czeka. Czas dzielenia się opłatkiem, składania życzeń, ubierania choinki… Jednak w każdym kraju święta te obchodzone są inaczej . Bardzo często nie jesteśmy tych różnic świadomi, dlatego w tym roku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wykonali dwujęzyczne projekty, które prezentowały tradycje bożonarodzeniowe w różnych krajach, nie tylko europejskich. W ciekawy sposób została przedstawiona m.in. Hiszpania, Grecja, Wielka Brytania, Niemcy, Australia, USA czy Włochy.

Czytaj więcej

1 grudnia 2013 r.
mikolajki

Mikołaj już się zbliża!

Samorząd szkolny zaprasza do wspólnej zabawy

28 listopada 2013 r.
Bratek

Poczytaj Bratkowi

„Poczytaj Bratkowi” to akcja pilotażowa zainicjowana przez Wydawnictwo „Operon”, której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród trzecioklasistów oraz pomoc w adaptacji do szkoły najmłodszych uczniów z klasy 0.
Bratek – maskotka podarowana nam przez Wydawnictwo „Operon” – już od pierwszego dnia zyskał sympatię dzieci. Zasiadł na honorowym miejscu w kąciku czytelniczym, gdzie wysłuchał już pierwszych opowiadań i wierszy czytanych przez uczniów klasy trzeciej i drugiej. Pozował też dzieciom do portretów, które można oglądać na klasowej wystawie. Trzecioklasiści przygotowują dla niego pamiętnik. Będą tam wpisywać tytuły tekstów przeczytanych Bratkowi.
Już wkrótce w towarzystwie Bratka odwiedzą swoich najmłodszych kolegów z oddziału przedszkolnego i zaproszą ich do wspólnych spotkań z ciekawymi książkami.18 listopada 2013 r.
akademia

95. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada 1918r., po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. Data ta już od wielu pokoleń jest symbolem niepodległego bytu Rzeczpospolitej.
Z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło patriotycznych pieśni. Widzowie mieli okazję wysłuchać również wielu wierszy, opowiadających o zbrojnym czynie Polaków oraz obejrzeć lekcję historii muzealnej, poświęconej dziejom naszego narodu. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę. Na zakończenie uroczystości, oddając hołd naszej ojczyźnie, wszyscy odśpiewali hymn narodowy.

Zobacz zdjęcia

25 października 2013 r.
pierwsza_pomoc

Razem ustanawiamy europejski rekord!

Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia został zorganizowany “Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy.

W środę 16 października w samo południe uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji ustanowienia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, której organizatorem była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz zdjęcia

Zobacz podziękowanie WOŚP

24 października 2013 r.
Konkurs

Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową

Samorząd szkolny ogłasza konkurs na najciekawszą gazetkę klasową.

Czytaj więcej

23 października 2013 r.
Konkurs

Rozstrzygnięcie Konkursu Geograficzno-Językowego

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzno-językowy zorganizowany przez nauczycieli języków obcych. Cieszył się on bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród uczniów gimnazjum. Brało w nim udział łącznie 19 osób. Podczas konkursu, sprawdzana była znajomość nazw państw w j. angielskim i niemieckim oraz orientacja na mapie.

Czytaj więcej

23 października 2013 r.
nakrętki

„ Im więcej, tym lepiej”

Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na cel charytatywny.

Czytaj więcej

22 października 2013 r.
SKO

Konkurs z okazji Światowego Dnia Oszczędzania

Ostatni dzień października został uznany przez społeczność międzynarodową za Światowy Dzień Oszczędzania. Jest to dzień, w którym na całym świecie odbywają się akcje społeczne promujące oszczędzanie jako naturalną i racjonalną ludzką postawę, jako niezbędny nawyk prowadzący do wzrostu zamożności obywateli i całego społeczeństwa.

Wszystkich oszczędzających uczniów naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolną techniką plakatu zachęcającego do oszczędzania. Prace należy oddawać do 5 listopada opiekunowi SKO. Czekają atrakcyjne nagrody!

21 października 2013 r.
basniowy _swiat

Dzień baśniowych bohaterów

Baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Historie w nich opisane , zarówno te smutne, jak i te radosne, są dla każdego dziecka źródłem niezapomnianych przeżyć.
W dniu poświęconym baśniom dzieci przebrane za ulubione postacie mogły przenieść się w świat fantazji i lepiej zrozumieć wartości przekazywane w tych utworach.
Dzień rozpoczął się od przedstawienia kukiełkowego. Dzieci obejrzały sztukę „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, przepięknej królewnie i królu Gwoździku”.
Dalszą część spotkania w Krainie Baśni wypełniły konkursy i zabawy. Dzieci odgadywały, kim są postacie prezentowane przez koleżanki i kolegów, rozpoznawały dotykiem, co miał w koszyku Czerwony Kapturek, zastanawiały się, jakie postacie zgubiły pokazywane przedmioty, szukały po śladach ukrytej maskotki i tworzyły niezwykłe ludziki i zwierzątka z warzyw i owoców.
Zabawy i konkursy oparte na baśniowych motywach sprawiły dzieciom wiele radości.

Zajrzyj do galerii

15 października 2013 r.
Wycieczka

Jesienny las – jak go nie podziwiać!

Jesienią las jest wyjątkowo piękny, dlatego postanowiliśmy nie przegapić okazji i w pewien październikowy poranek wyruszyliśmy w kierunku wodospadu. Towarzyszyło nam cieplutkie słońce i doskonałe humory. Już na miejscu powitaliśmy pana Ignacego Bieleckiego, który jest pracownikiem Karpackich Parków Krajobrazowych i zna tajemnice lasu jak mało kto. Plany mieliśmy ambitne. Chcieliśmy przekonać się na miejscu, co dzieje się z przyrodą o tej porze roku oraz w jaki sposób rośliny i zwierzęta przygotowują się do mroźnych, zimowych dni.
Wodospad w Iwli to przepiękne i bardzo ciekawe miejsce, również pod względem geologicznym, o czym przekonał nas nasz przewodnik. Następnym etapem wycieczki był spacer wzdłuż wąwozu, w trakcie którego najlepsi obserwatorzy wypatrzyli wiele interesujących miejsc, roślin, a nawet małe zwierzęta, które w pośpiechu szukały kryjówki na zimę.
Podczas odpoczynku na leśnej polanie mogliśmy obserwować przepiękne jesienne krajobrazy, porozmawiać o wielu sprawach. Posiłek na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody, dodał nam sił do dalszej wędrówki.

Wracając, gromadziliśmy jesienne skarby, które wzbogaciły nasze klasowe zbiory. Spacer po lesie sprawił wiele radości wszystkim dzieciom. Po powrocie do szkoły dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki. To była wspaniała lekcja przyrody.

Dziękujemy panu Ignacemu Bieleckiemu za to, że pomógł nam odkrywać tajniki lasu.

Zobacz zdjęcia z wycieczki

15 października 2013 r.
dysleksja

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji przypada w terminie od 7 do 14 października.
W naszej szkole będzie się odbywał w dniach od 17 do 25 października.
Motyw przewodni całego tygodnia brzmi: „Dysleksja nie może być wymówką!”
W tygodniu poświęconym propagowaniu wiedzy o dysleksji oraz doskonaleniu umiejętności czytania i pisania proponujemy:

Zobacz harmonogram zaplanowanych działań

22 września 2013 r.
Konkurs

Zapraszamy do udziału
w Szkolnym Konkursie Geograficzno-Językowym

Czytaj więcej...

Lista państw

16 września 2013 r.
policjant

Bezpieczeństwo to podstawa

Wrzesień to miesiąc, w którym wiele czasu na zajęciach poświęciliśmy omówieniu i utrwaleniu zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu i na drodze. W związku z tym, zaprosiliśmy do szkoły policjanta z Komisariatu Policji w Dukli.

Do spotkania dzieci przygotowywały się gruntownie przez kilka dni. W trakcie zajęć opowiadaliśmy o sytuacjach niebezpiecznych, które wynikają często z braku rozsądku, brawury czy po prostu niewiedzy dzieci. Omawialiśmy sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia, opowiadaliśmy o własnych doświadczeniach i przeżyciach.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant opowiedział jak bezpiecznie należy poruszać się po chodnikach i ulicach. Ostrzegał również przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać i pod żadnym pretekstem nie wolno wpuszczać ich do domu. Poruszył także temat obcych psów, których dzieci nie powinny zaczepiać, dotykać ani głaskać, pokazał również, jak zachować się, jeżeli już zaatakuje nas taki groźny pies. Na koniec dzieci zadawały pytania, dzieliły się też swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Serdecznie dziękujemy za czas poświęcony nam. Wiedza, którą nabyliśmy podczas spotkania na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Archiwum 2012/2013 r.

Archiwum 2011/2012 r.

Archiwum 2010/2011 r.

Archiwum 2009/2010 r.

Archiwum 2008/2009 r.

Archiwum 2007/2008 r.