Archiwum 2012/2013

18 czerwca 2013 r.
konkurs

Niezwykły świat owadów

Niezwykle bogaty świat owadów ma wiele tajemnic. Odkrywali je uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Ortograficznego zorganizowanego w naszej szkole pod patronatem Nadleśnictwa Dukla.

W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z Dukli, Równego, Wietrzna, Głojsc i Iwli. Najlepiej na pytania odpowiadali uczestnicy startujący w kategorii obejmującej klasy IV – VI szkoły podstawowej. W tej grupie poziom był wyrównany. Zwycięzcy nieznacznie wyprzedzili swoich rywali. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z klas młodszych oraz gimnazjaliści. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo Dukla.

Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujemy.

Wyniki konkursu plastycznego
Wyniki konkursu przyrodniczo - ortograficznego

10 czerwca 2013 r.
Konkurs

Sekrety carvingu

Carving to dekoracyjne rzeźbienie w owocach i warzywach. Sztuka finezyjnego wycinania ozdób z owoców i warzyw wywodzi się z Tajlandii i Chin. Efektowne dekoracje przygotowane tą techniką zaskakują kunsztem i precyzją, budząc zachwyt wszystkich oglądających.

Pokaz i zajęcia praktyczne z carvingu przeprowadziła pani Marta Szelc wraz z grupą swoich uczniów z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Iwoniczu Zdroju. Pod ich okiem przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści zdobywali podstawy tworzenia carvingowych dekoracji. Nasi uczniowie pilnie słuchali instrukcji swoich starszych kolegów i zgodnie z ich wskazówkami wykonywali kolejne czynności. W ten sposób powstały barwne kwiaty z rzodkiewek, marchewek, białej rzepy, ogórków, kapusty pekińskiej i jabłek. Niektórzy uczniowie zainspirowani wzorami tworzyli własne kompozycje. Efekty swojej pracy młodzi adepci sztuki carvingu podziwiali na wystawie zaaranżowanej na szkolnym korytarzu.

Zobacz zdjęcia w galerii
11 czerwca 2013 r.
szachy

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów
w szachach szybkich w Krośnie.

W sobotę 8 czerwca br. w Hali Sportowej MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich, w których wzięło udział 250 młodych szachistów i szachistek z Brzozowa, Leżajska, Tarnobrzega, Sędziszowa Małopolskiego, Pilzna, Czarnej, Mielca, Rzeszowa, Rudnika, Przemyśla, Olszanicy, Iwli, Rogów, Sanoka, Leska, Górna, Rymanowa, Wadowic Górnych, Dębicy, Przeworska, Nowej Sarzyny, Niebylca, Jasła, Zaklikowa, Starej Wsi, Jodłowej, Markowej i Krosna. Zawody rozegrano w 6 kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i 6 wśród chłopców (od 7 do 17 lat). Turniej był jednym z najliczniej obsadzonych imprez szachowych jakie organizuje się w Polsce, zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Czytaj więcej Zobacz zdjęcia z zawodów
9 czerwca 2013 r.
konkurs

Wyniki konkursu z j. niemieckiego
„Märchen der Brüder Grimm”

W ramach zorganizowanego w naszej szkole, dnia niemieckiego dzień.de/ der.tag.pl, który jest inicjatywą Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, został zorganizowany konkurs, wśród najmłodszych uczniów szkoły, na ilustrację do jednej z bajek braci Grimm, podpisanej w języku niemieckim.

Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami i możemy je teraz oglądać w pracowni językowej. Wszystkim gratulujemy ciekawych pomysłów i pięknych prac.

I miejsce: Norbert Urbański kl. V i Waldemar Czupiński kl. VI
II miejsce: Natalia Woźniak kl. V i Natalia Woźniak kl. VI
III miejsce: Maciej Szwast kl. V
Wyróżnienie: Aleksandra Mamczarz kl. VI

6 czerwca 2013 r.
szachy

Gminny Międzyszkolny Turniej Szachowy w Moderówce

4 czerwca reprezentacja naszej szkoły brała udział w Gminnym Międzyszkolnym Turnieju Szachowym organizowanym przez Zespół Szkół w Moderówce. Zawody odbyły się pod patronem Szkolnych Kas Oszczędności PKO BP. Nagrody i poczęstunek dla zawodników ufundował dyrektor oddziału PKO BP w Krośnie Pan Edward Nowak.

Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, 15 min. na zawodnika. Do rozgrywek przystąpiło 28 uczniów z reprezentujących szkoły: ZSP Jedlicze, SP Piotrówka, SP Dobieszyn, ZS Jaszczew, ZS SPiG Potok, ZS Moderówka, SP Iwla i Gimnazjum w Iwli. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Szymon Stasz (SP Moderówka), miejsce drugie zajął Damian Krówka (SP Iwla) i trzecie Weronika Czekańska (SP Jedlicze). Szymon Pitak był czwarty, a Paweł Gumienny dziewiąty.

W kategorii gimnazjów wygrał Kamil Szwast (Iwla), drugie miejsce zajął Kamil Lubaś, a trzecie Albert Dubiel (obaj gimnazjum Moderówka).

Nagrody i dyplomy wręczali dyrektor ZS w Moderówce Pani Renata Niepokój i dyrektor PKO Bank Polski Pan Edward Nowak.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2962/index.html Zobacz zdjęcia z zawodów
27 maja 2013 r.
kwiaty

Za to, że dni moje tęczą malujesz dziś – mamo –
z głębi serca Ci dziękuję

Takie lub podobne słowa słyszą mamy w życzeniach i wierszykach przynajmniej raz w roku, w Dniu Mamy. To jedno z najmilszych i najważniejszych świąt jest obchodzone w 40 krajach. Wywodzi się jeszcze z czasów starożytnych. W Polsce Dzień Matki po raz pierwszy obchodzony był w 1923 roku w Krakowie.

W tym szczególnym dniu wszystkie córki i synowie okazują swoim mamom miłość i szacunek w niecodzienny sposób.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczcili to radosne święto, przygotowując okolicznościową akademię. Dedykowali mamom wiersze, piosenki oraz pełne humoru przedstawienie pt.”Nie ma tego złego”.

Po występach dzieci złożyły swoim mamom życzenia i wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Zobacz zdjęcia z uroczystości
12 maja 2013 r.
konkurs

II Amatorska Podkarpacka Liga Szachowa

11 maja odbył się ostatni zjazd II Amatorskiej Podkarpackiej Ligi Szachowej. W zawodach wystartowało 19 drużyn. Rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 60 min. na zawodnika.
Drużyna UKS Rekord Iwla w III zjeździe uzyskała trzy remisy i ostatecznie w zawodach zajęła VI miejsce. Na drugiej szachownicy bardzo dobry wynik osiągnął Kamil Szwast. Zdobył 7 pkt. na 9 możliwych i zajął II miejsce w tej grupie. Na czwartej szachownicy wspaniały turniej rozegrała Julia Kluk, odnosząc trzy kolejne zwycięstwa. Zajęła VI miejsce w swojej grupie (4 pkt.).
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
Organizatorem imprezy szachowej była Urania Krosno. Zawody sędziował pan Marian Lorenc.

Szczegóły zawodów znajdują się na stronie internetowej: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_5371/index.html

8 maja 2013 r.
bankomat

Trzeba umieć liczyć

Stan swojej wiedzy matematyczno - ekonomicznej mogli po raz czwarty sprawdzić uczniowie szkół podstawowych uczestniczący w Konkursie Matematycznym BankoMat, organizowanym w Szkole Podstawowej w Iwli pod patronatem Banku PKO BP.

Czytaj więcej
29 kwietnia 2013 r.
konkurs

Konkurs plastyczno- językowy
„ Märchen der Brüder Grimm” „Baśnie Braci Grimm”

Nauczycielka języka niemieckiego Frau Walczak, w związku ze zbliżającym się w czerwcu DZIEŃ.DE/DER-TAG.PL w Polsce i Niemczech, ogłasza konkurs pt. „Baśnie Braci Grimm”. Konkurs jest skierowany do wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej i obejmuje dwie kategorie wiekowe: I kategoria klasy 0-III i II kategoria klasy IV-VI.

Czytaj więcej
6 stycznia 2013 r.
Logo

Stowarzyszenie „Perfectus” uzyskało status OPP.
Przekaż nam 1% swojego podatku.

Od 2004 r. istnieje możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu każdy z nas może zdecydować o przeznaczeniu 1% swojego podatku na pożyteczny, ważny społecznie cel.

Nasze Stowarzyszenie w 2012 r. zostało wpisane na listę organizacji pożytku publicznego opublikowaną przez Ministerstwo Finansów, uzyskując w ten sposób uprawnienia do otrzymywania 1% podatku.

Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju Szkoły w Iwli „Perfectus”. Otrzymane od darczyńców środki zostaną przeznaczone na prowadzenie Gimnazjum w Iwli, działalność charytatywną, sportową i turystyczną na rzecz dzieci i młodzieży.

Zobacz, co zrobić, aby przekazać nam 1% podatku
21 kwietnia 2013 r.
projekt

DZIEŃ.DE/DER-TAG.PL

W dniach 3-17 czerwca odbędzie się dzień.de/der-tag.pl w Polsce i Niemczech, który jest ogólnopolską akcją polsko-niemieckiej współpracy młodzieży. Celem tego projektu jest popularyzacja wiedzy o sąsiednim kraju, pod hasłem „Niemcy dowiadują się więcej o Polsce, a Polacy o Niemczech”. Nasza szkoła włącza się do realizacji powyższego projektu.

Czytaj więcej
16 kwietnia 2013 r.
szachy

Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej,
Gimnazjady i Licealiady w Powiecie Krośnieńskim

W Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwli odbyły się turnieje szachowe w ramach Indywidualnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w Powiecie Krośnieńskim. Organizatorem zawodów był PSZS w Powiecie Krośnieńskim i Uczniowski Klub Sportowy Rekord Iwla.

Do zawodów przystąpiło 22 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych z Krościenka Wyżnego, Posady Górnej, Rogów, Kobylan, Dukli i Iwli.

Czytaj więcej
15 kwietnia 2013 r.
szachy

Drugi zjazd II Amatorskiej Podkarpackiej Ligi Szachowej

14 kwietnia 2013 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się drugi zjazd II Amatorskiej Podkarpackiej Ligi Szachowej. W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, tempem gry 60 min. na zawodnika. Nasi reprezentanci odnieśli jedno zwycięstwo i dwie porażki. Po 6 rundach w klasyfikacji ogólnej znajdujemy się na 8 miejscu tracąc do III drużyny tylko 1 punkt.

Szczegółowe wyniki turnieju znajdują się na stronie internetowej:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_5371/index.html
15 kwietnia 2013 r.
szachy

Grand Prix SP Iwla 2013 - klasyfikacja ogólna

Wyniki turnieju
12 kwietnia 2013 r.
skrabble

Scrabble w szkole

W ramach projektu dofinansowanego przez naszą gminę, uczniowie naszej szkoły wezmą udział w projekcie pt. Obcojęzyczne Scrabble.

Głównym założeniem projektu jest doskonalenie przez dzieci i młodzież, poprzez grę w Scrabble, podstawowych umiejętności językowych, jakim jest m.in. umiejętność poprawnej pisowni.

Czytaj więcej
10 kwietnia 2013 r.
projekt

Wyniki Obcojęzycznego Konkursu
na Przestrzenny Projekt Wielkanocny


Zobacz zdjęcia prac konkursowych
Czytaj więcej
6 kwietnia 2013 r.
Szachy

III Turniej Szachowy o Puchar Prezesa ZNP
Oddział w Dukli

W Szkole Podstawowej w Iwli odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Oddziału ZNP w Dukli. W turnieju wzięło udział 8 zawodników. Rozgrywki prowadzono systemem kołowym rundowym 15 minut na zawodnika. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach, po dogrywce, ustalono kolejność pierwszych miejsc:
1. Adam Składanowski
2. Łukasz Lorens
3. Andrzej Kuzio Wyniki turnieju

Wszystkie wyniki na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_1520/

Nagrody wręczali:
Jerzy Kielar - Wiceprezes Zarządu Oddział u Podkarpackiego ZNP
Zofia Lech - Prezes Oddziału ZNP w Dukli

25 marca 2013 r.
Kamera

Ogólnopolski Konkurs "Nakręceni na języki"!

Szkoła z klasą 2.0 wspólnie z British Council i Goethe-Institut zaprasza uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych do udziału w konkursie na najciekawszy filmik o polskiej szkole, tradycjach i języku. Pokażcie jak się uczycie, dlaczego warto odwiedzić waszą miejscowość, albo co wyróżnia Polskę w Europie i na świecie!

Czytaj więcej
25 marca 2013 r.
Konkurs

Obcojęzyczny Projekt Wielkanocny

W związku ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy, nauczyciele języków obcych ogłaszają konkurs na przestrzenny projekt wielkanocny z opisem w j. angielskim lub j. niemieckim.

Regulamin konkursu
14 marca 2013 r.
Konkurs

Rozdanie nagród

We środę 13 marca, odbyło się rozdanie nagród II Gminnego Konkursu na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych ze Szkoły Podstawowej w Iwli.
Na uroczystość przybyli nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 w Dukli, Szkoły Podstawowej w Dukli, Zespołu Szkół Publicznych w Równem, Szkoły Podstawowej w Głojscach oraz ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Iwli. Mieli oni okazję zobaczyć wszystkie prace, jakie zostały nadesłane na konkurs i porównać je ze swoimi. Nagrody zostały ufundowane oraz wręczone przez Dyrektora szkoły podstawowej Jerzego Gunię.

Zobacz zdjęcie z rozdania nagród
12 marca 2013 r.
Mecz

Sukces siatkarzy!!!

1 marca 2013 r. w Łękach Dukielskich odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłce Siatkowej dla chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Tomasz Czupiński, Waldemar Czupiński, Damian Krówka, Szymon Pitak, Dawid Bek, Krystian Czaja, Maciej Szwast, Norbert Urbański, Tomasz Frączek zajęli I miejsce, pokonując drużyny z Równego, Dukli i Łęk Dukielskich.

5 marca również w Łękach Dukielskich rozegrano Gminne Zawody w Mini Piłce Siatkowej dla dziewcząt. Nasze uczennice pokazały, że Iwla „rządzi” w Gminie i po zwycięskim finale z Duklą, zajęły I miejsce.

Skład dziewcząt reprezentowały: Izabela Pitak, Natalia Woźniak, Agnieszka Wróbel, Karolina Sanicka, Natalia Woźniak, Katarzyna Gumienna, Julia Gydziak, Aleksandra Mamczarz. Teraz obie drużyny czekają eliminacje powiatowe.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Zobacz zdjęcia z zawodów
11 marca 2013 r.
Szachy

Turniej Szachowy w Odrzykoniu

9 marca 2013 r. w Domu Kultury w Odrzykoniu odbył się I Turniej juniorów w szachach szybkich o Puchar Starosty Krośnieńskiego 2013.
W zawodach wzięło udział 48 zawodników, w tym czterech z naszej szkoły. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 15 min. na partię dla zawodnika. Ranking średni turnieju 1366.

Czytaj więcej...
11 marca 2013 r.
Szachy

Zapraszamy
na II Otwarty Turniej Szachowy Dukla 2013

Zobacz plakat turnieju
5 marca 2013 r.
Walentynka

Wyniki II Gminnego Konkursu
na Obcojęzyczną Kartkę Walentynkową

„I love you”, „Ich liebe Dich” to słowa, jakie najczęściej można było przeczytać na obcojęzycznych kartkach walentynkowych, które wykonali uczniowie z pięciu szkół (Dukli, Równego, Tylawy, Głojsc, i Iwli) na II Gminny Konkurs Obcojęzycznej Kartki Walentynkowej, który zorganizowali nauczyciele języków obcych Szkoły Podstawowej w Iwli. Przedmiotem konkursu było wykonanie kartki walentynkowej i napisanie życzeń w j. angielskim lub j. niemieckim.

Czytaj więcej...
1 marca 2013 r.
Szachy

Wyniki III Gminnej Ligi Szachowej

Czytaj więcej...
24 lutego 2013 r.
Szachy

VIII Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Rogów

Członkowie UKS Rekord Iwla wzięli udział w VIII Otwartym Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Rogów. Turniej odbył się 23.02.2013 r. w Rogach. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund 15 min. na zawodnika. Do zawodów przystąpiło 31 zawodników.

Czytaj więcej...
21 lutego 2013 r.
Szachy

II Turniej Szachowy
o Mistrzostwo Beskidu Niskiego zakończony!

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbyły się dwa turnieje szachowe o Mistrzostwo Beskidu Niskiego. W turnieju A, który był rozgrywany w Szkole Podstawowej w Iwli, wzięło udział 23 zawodników i zawodniczek z dwóch federacji. Średni ranking turnieju wyniósł 1713. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund.

Czytaj więcej...
21 stycznia 2013 r.
Dzień Babci

Laurki od wnuczka i wnuczki

Święto Babci i Dziadka to wyjątkowe dni, kiedy wnuki mają okazję, aby podziękować swoim ukochanym babciom i dziadkom za opiekę i miłość. To oni ich rozpieszczają, czytają im bajki, chodzą z nimi na spacery, przygotowują dla nich ulubione potrawy, obdarowują ich słodyczami.

Szkolną uroczystość z tej okazji przygotowały przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Najmłodsi zadedykowali swoim babciom i dziadkom wiersze i piosenki, natomiast „nieco starsi” zaprezentowali teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek” i inscenizację wiersza „Rzepka”.

Po przedstawieniach wnuki wręczyły babciom i dziadkom laurki, złożyły im serdeczne życzenia i zaprosiły ich na ciasteczka przygotowane przez swoich rodziców.

Zobacz zdjęcia z uroczystości
21 stycznia 2013 r.
Karnawał

W rytmie boogie woogie, cha – chy , walczyka…

Przedszkolaki i uczniowie z najmłodszych klas spotkali się na balu w naszej szkole. Przy dźwiękach karnawałowej muzyki, znanych utworów, „odkurzonych” ponadczasowych pląsów tańczyli ze szkolnymi przyjaciółmi. Były korowody, kółeczka, tańce w parach, i zabawy z Ekoludkiem. Przerwy pomiędzy tańcami wypełniały konkursy i „biesiada” przy stolikach z łakociami.

Zobacz zdjęcia w galerii
17 stycznia 2013 r.
Szachy

III Gminna Liga Szachowa o Puchar Burmistrza Dukli
Turniej nr 1 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli 2013-01-17/2013-01-17

Klasyfikacja ogólna Wyniki - dziewczęta Wyniki - gimnazjum Wyniki - SP
28 grudnia 2012 r.
logo

Głosujcie na nasz blog!

Członkowie Szkolnej Kasy Oszczędności zapraszają do odwiedzania bloga SKO naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyczynicie się do popularności naszego bloga i pomożecie nam wygrać cenne nagrody dla szkoły – laptopy. Swoje głosy możecie oddawać na nas codziennie, klikając „podoba się”. Poniżej podajemy link do bloga:

www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-iwla

Liczymy na wasze głosy i czekamy na ciekawe komentarze!

20 grudnia 2012 r.
telefony

Stary telefon na szlachetny cel

Towarzystwo Rodzin Wielodzietnych w Krośnie, organizuje akcję "Stary telefon". Akcja polega na zbiórce zepsutych, starych telefonów komórkowych, które zgodnie z umową zostaną przekazane do firmy recyklingowej w Warszawie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie rodzin najbardziej potrzebujących i chorych na nowotwory. Zbiórka trwa do 30 marca 2013 roku. Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji.

Telefony należy dostarczyć do wychowawców, a Samorząd Szkolny nagrodzi klasę, która zbierze ich najwięcej.

Opiekun Samorządu Szkolnego

12 grudnia 2012 r.
konkurs_sko

Sukces ucznia naszej szkoły!

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Oszczędzam na…” organizowanego przez PKO BP. Komisja konkursowa z blisko trzech tysięcy nadesłanych prac przyznała III miejsce Waldemarowi Czupińskiemu uczniowi klasy VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz pracę konkursową
7 grudnia 2012 r.
Szachy

Mikołajkowy Turniej Szachowy Dukla 2012

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dukli gościł szachistów na Mikołajkowym Turnieju Szachowym Dukla 2012. Do turnieju przystąpiło 26 uczestników szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z naszej gminy. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...
1 grudnia 2012 r.
Szachy

GRAND PRIX SP IWLA - zakończone

1 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej w Iwli odbył się IV Turniej Szachowy GRAND PRIX SP IWLA. Do turnieju przystąpiło 7 uczestników. Zawody rozgrywane były systemem rundowym (kołowym).
W turnieju zwyciężył Damian Krówka, drugi był Tomasz Frączek a trzeci Paweł Gumienny.

W klasyfikacji ogólnej GRAND PRIX SP IWLA zwyciężył Damian Krówka, przed Tomaszem Frączkiem i Patrykiem Bekiem. Gratulujemy osiągniętych wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Pierwsze trzy miejsca puchary i nagrody rzeczowe.

Zachęcamy do obejrzenia wyników szczegółowych turnieju i GRAND PRIX SP IWLA w zamieszczonym pliku lub na stronie internetowej http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_4568/

Grand Prix SP Iwla klasyfikacja ogólna Zobacz zdjęcia z turnieju
26 listopada 2012 r.
szachy

I Mikołajkowy Turniej Szachowy Krościenko Wyżne

25 listopada 2012 r. w Gminie Krościenko Wyżne odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy. Do turnieju przystąpiło 50 uczestników szkół podstawowych z miejscowości: Krościenko Wyżne, Moderówka, Jedlicze, Rogi, Krosno i Iwla. Zawody rozgrywane były w kilku kategoriach, a uczniowie wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami.
Naszą szkołę reprezentowało 7 chłopców i jedna dziewczyna.

Czytaj więcej...
24 listopada 2012 r.
dysleksja

Wygrać z dysleksją

Dysleksja jest tematem wielu dyskusji prowadzonych nie tylko w szkołach czy ośrodkach akademickich, ale także w mediach. Wiemy o niej coraz więcej, jednak wiedza ta ciągle nie jest wystarczająca.

W Polsce najbardziej uznanym autorytetem w dziedzinie dysleksji jest prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz –założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Z jej inicjatywy rozpropagowano w naszym kraju obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Nasza szkoła należy do tych placówek, którym bliska jest idea szerzenia wiedzy o dysleksji i podejmowania działań zmierzających do wczesnego diagnozowania tego zaburzenia i realizowania pomocy terapeutycznej.

Czytaj więcej...
18 listopada 2012 r.
Szachy

Nasi uczniowie walczyli w Jaśle

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych na etapie rejonowym. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Krówka (szachownica I), Krystian Czaja (szachownica II), Patryk Bek (szachownica III) i Julia Kluk (szachownica IV).

Czytaj więcej...
12 listopada 2012 r.
Akademia

„ Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”

11 listopada 2012 r. to 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali akademię, w której wzięła udział cała społeczność uczniowska. Odgrywane sceny przeplatane pieśniami patriotycznymi przybliżyły nam nie tylko historię związaną z zaborami i odzyskaniem niepodległości, ale również przypomniały, że żyjemy w wolnym kraju i musimy pamiętać o tych, którzy o tę wolność walczyli.

11 listopada 2012 r.
SKO

Uczymy się oszczędzać!

Już czwarty rok w naszej szkoły działa Szkolna Kasa Oszczędności. Wspólnie uczymy się oszczędzać, planować swoje wydatki oraz poruszać się po „dorosłym” świecie pieniędzy i finansów.
Będąc członkiem Szkolnej Kasy Oszczędności możesz posiadać swoje własne konto internetowe, zakładać skarbonki i zdobywać ”wirtualne” odznaki oraz brać udział w szkolnych konkursach i tych organizowanych przez Bank PKO BP.

11 listopada 2012 r.
SKO

UWAGA KONKURS!!!

Wszystkich sympatyków Żyrafy Lokatki zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na wykonanie dowolną techniką portretu naszej wesołej Żyrafy. Prace należy oddawać do 30 listopada opiekunowi SKO. Czekają atrakcyjne nagrody!

17 października 2012 r.
Otrzęsiny

Wykazali się dużym poczuciem humoru

Tradycyjnie, już od kilku lat w naszej szkole odbywa się "chrzest” klas czwartych czyli tak zwane „otrzęsiny”. Myślą przewodnią tegorocznej zabawy było przejście "czwartaków” przez trudny gąszcz fizycznych i intelektualnych zadań, aby stać się nareszcie "prawdziwym uczniem”.

Czytaj więcej...
11 października 2012 r.
konkurs gazetkowy

Konkurs na najciekawszą gazetkę klasową

Regulamin konkursu
11 października 2012 r.
Zbiórka zakrętek

„ Im więcej, tym lepiej”

Pod takim hasłem odbywa się w naszej szkole po raz trzeci zbiórka zakrętek, które zostaną przekazane na szczytny cel charytatywny.

czytaj więcej...
11 października 2012 r.

Konkurs Plastyczno- Językowy

Wydawnictwo Oxford University Press i nauczycielka języka angielskiego zapraszają uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w konkursie.

Temat konkursu:

Uczniowie wykonują pracę przedstawiającą portret nauczyciela języka angielskiego.
Technika wykonania jest dowolna. Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa 1-3, szkoła podstawowa 4-6, gimnazjum.
Zgłoszenia prac dokonują nauczyciele języka angielskiego. Szczegółowych informacji udziela Pani Magdalena Szczęch.
Konkurs trwa od 8 do 31 października 2012 r.

Regulamin KONKURSU „MY ENGLISH TEACHER”...

17 września 2012 r.
Konkurs fotograficzno - językowy

Regulamin Konkursu Fotograficzno - Językowego
HOLIDAYS 2012

Czytaj więcej...

Archiwum 2011/2012 r.

Archiwum 2010/2011 r.

Archiwum 2009/2010 r.

Archiwum 2008/2009 r.

Archiwum 2007/2008 r.